• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 7-14 august 2017

    7-14 august 2017 6 years 8 months ago #842

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Aici sunt reperele orare ale eclipsei partiale de Luna de maine seara. In intervalul de maxima acoperire (oricat de mica ar fi acoperirea) negociem mai usor cu mediul energetic :)
    Intervenim mai usor in flux, cu algoritmii cu care dorim sa lucram, armonizarea in flux se face mai "usor". Sigur, cu incredere si detasare - adica stiu ca materializez planul meu de viata, adaptat la cea mai frumoasa varianta - sau cum vreti voi ... oricum, este cum alegeti voi, de acolo din interior ...deci s-ar putea sa fie altfel decat vede omuletul, cu mintea lui. Mai vorbim despre asta.

    www.astro-urseanu.ro/…/ob…/eclipse/eluna-20170807.png
    Date furnizate de Observatorul Astronomic Amiral Vasile Urseanu
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    7-14 august 2017 6 years 8 months ago #843

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Avem eclipsa, dar si faza de Luna Plina :) Ca sa folosim timpul si energia eclipsei, este important sa ne asezam in noi, sa preluam nivelul inalt al energiei fazei de Luna Plina ... sa trecem pe langa provocarile nivelului din partea de jos a culoarului energetic.
    Sunt tot felul de invitatii la meditetie colectiva.
    Ideea de baza ar fi ridicarea starii pe nivelul cat mai inalt pe care ne putem ridica fiecare.
    Exercitiul si rezultatul personal contribuie la rezultatul cumulat.
    Starea de constienta individuala si de "bine" personal ajuta starea de constienta colectiva si se cumuleaza la "binele" colectiv.
    Pastrati constienta procesului de adaptare si de up-gradare pe care il traim si, astfel, in schema energetica a lucrurilor se construiesc conexiunile potrivite si, se actualizeaza programul, reorganizand spatiul fizic.
    Aveti la link-ul de mai jos o prezentare, in limba engleza, a momentelor care se inlantuie in acest ciclu, pana la Luna Noua urmatoare, cu niste detalii astronomice, cu conexiuni la Sirius, pentru cine are chemare :) si cu o invitatie la o meditatie globala. Alegerea de a participa va alatura efortului colectiv, indiferent ce faceti voi la ora respectiva. Dupa cum simte fiecare.

    in5d.com/double-eclipse-gateway-way-glob...hronized-meditation/
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    7-14 august 2017 6 years 8 months ago #844

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Primiti ceea ce vine catre voi astazi. A si venit deja de fapt, poate va uitati mai atent, sau poate se desluseste mai tarziu. Poate o varianta noua de lucru, sau de abordare, sau poate doar confirmari. Nu respingeti. Tentatia de a respinge sau de a nu lasa sa se aseze gandurile, poate fi destul de mare. Apare si urmarea, ca si clarificare, imediat.
    Aveti rabdare zilele acestea, pana la Luna Noua, cantariti mai mult, orice aveti de asezat/potrivit/stabilit. Dar, faceti alegerile de tranzitie intre faze, pe ideea pe care am mai lucrat :
    "Cu ce stiu si inteleg acum, aleg "asta"."
    Cuadratura Soare - Luna este marti, buletinul va iesi maine.
    pana la Luna Noua si dupa, inca vreo doua saptamani, creste nerabdarea si tentatia de a merge pe langa cale.
    Respiram si ascultam :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    7-14 august 2017 6 years 8 months ago #845

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Va aduc si aici mesajul din pagina facebook a atelierului Astro Mercur, poate faceti recapitularea / tema pentru acasa, exercitiu de folos oricui, chiar daca nu ne vedem/auzim la atelier.
    Buletinul va veni la noapte, il gasiti dimineata - azi am avut de trei ori intrerupere de curent electric si, am facut si o vizita/interventie la dentist care s-a derulat altfel decat ma gandeam eu :)
    Multumesc pentru intelegere.

    "Recapitulare :) pe notite si inregistrare.
    Am intrat in timpul retrogradarii planetei Mercur – in “umbra” intrasem chiar in prima zi a ciclului fazelor Lunii. Ne-ar fi de folos sa fim mai atenti/prezenti in intervalul de retrogradare, acum mai mult ca alta data.
    Mercur va reintra in mers direct (pe 5 septembrie) de pe gradul eclipsei de Soare din 21 august si, va reface trigonul cu Uranus, pe care l-a mai construit si pe 24 iulie, imediat dupa prima faza de Luna Noua in Leu.
    Putem observa (sau nu) o inlantuire a potrivirilor de idei, ganduri, situatii, cu care, daca lucram cu disponibilitate si curaj, putem aseza frumos o schimbare sau, poate un plan nou, poate o directie noua, poate un inceput de drum intr-o alta varianta decat ceea ce credeam noi ca vom face.
    Daca nu ne-am prins inca, avem ragaz pana pe 5 septembrie deci, ceva mai multa atentie si miscare in pas vioi :) si cu pasul si cu gandul.
    Recapitularea devine si tema pentru acasa, pentru atelierul din 21 august – cu notite si raport scris pentru cine doreste :) ... observarea potrivirilor in curgerea gandurilor si discutiilor, precum si conexiuni intre momente, in cat mai multi pasi.
    Spor maxim!"
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.311 seconds
    Powered by Kunena Forum