• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 13-20 mai 2016

    13-20 mai 2016 8 years 4 days ago #670

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Poftiti va rog :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    13-20 mai 2016 8 years 3 days ago #671

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Astazi avem o zi cu foarte mult potential ... si lucrativ, de generare - dezvoltare - materializare, dar si de test, de ascultare, de rabdare, de a accepta sa ne pliem - potrivim in ceea ce se deruleaza, cu intelegere, prin alegere, nu prin neputinta, nu prin atitudinea de tip "las totul balta, renunt si nu ma mai intereseaza, treaba lui, ei, lor ... " . Chiar acum, dimineata, este important sa ne redresam rapid daca cumva alunecam. Pot apare ideile faine, gandul are forta, atitudinea are de lucru :)
    anca
    Last Edit: 8 years 3 days ago by adminanca.
    The administrator has disabled public write access.

    13-20 mai 2016 8 years 3 days ago #672

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    De pe grupul facebook :

    Corina Barbulescu
    Corina Barbulescu Multumim , de care aspect e vorba ?
    Cred ca am avut testu , am ascultat , am avut rabdare pe cat posibil , parca nu am judecat dar nici nu eram in filmul ala ...
    Care ar fi alternativa la "treaba lor "?
    Îmi place · Răspunde · 11 ore
    Anca Tautu

    Scrie un răspuns...

    Choose File
    Maria Cristina
    Maria Cristina Exact asa a fost
    Îmi place · Răspunde · 4 ore
    Anca Tautu
    Anca Tautu Eu am avut azi program la cursul de astro-medicala, deci am iesit din lumea on-line. Era vorba despre cuadratura Luna - planetele din Taur (Soare, Mercur, Venus), iar pe la ora 10, cred, Luna a fost in conjunctie cu ascendentul momentului pe care, l-a implicat in cuadratura. Acesta a fost testul.
    Îmi place · Răspunde · 3 ore
    Anca Tautu
    Anca Tautu Potentialul s-a conturat prin doua piramide, una de "pamant" cu Mercur cu Jupiter-NN si Pluton si, una de "foc" cu Luna, Saturn si Uranus. Vorbeam si in conferinta dar si in buletine, despre potentialul de materializare ... pe care va indemn sa-l vedeti in varianta "individual-compus" emoticon smile adica vedeti suma de materializari si potriviri, vedeti inlantuirea constientizarilor, construiti o imagine larga a peisajului, aveti rabdare sa vedeti, aveti rabdare sa se "lege" lucrurile. Unele semne vin ca si confirmari, altele vin ca si ghidare, unele vin ca sa va ajute sa invatati si sa va acomodati cu anticiparea, astfel incat sa nu va surprinda anumite faze, care amintiti-va ca sunt doar faze, nimic nu este rezultat final, totul este in derulare.
    Îmi place · Răspunde · 3 ore
    Maria Cristina
    Maria Cristina Multumim
    Îmi place · Răspunde · 1 oră
    Corina Barbulescu
    Corina Barbulescu Da multumim mult , foarte folositor...un semn nu e doar un semn
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    13-20 mai 2016 8 years 19 hours ago #673

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Salutari tuturor,

    Eu am revenit dupa trei zile de astro-medicala, de stat cu ochii-n harti si de schimb de experienta astro, cu somn din plin noptea.
    Am inceput ultima saptamana de miscare aparent retrograda a planetei Mercur. Eu am imboldul sa subliniez potentialul deja descris in buletin.
    Pentru cine urmareste si aspectele :
    Daca urmariti mecanismul interactiunilor, vedeti ca la Luna Plina cand Mercur revine direct, se formeaza si trigonul cu Jupiter (deja direct) cu orb 1 grad, precum si inconjunctie cu Saturn (retrograd) tot orb 1 grad.
    Eu nu prea vorbesc despre inconjunctii, dar ma uit la ele :)
    Mi se pare important acum sa avem curaj sa abordm ceea ce ni se pare noua ca ar fi inabordabil.
    Daca ati lucrat deja cu “intrebarile potrivite” este posibil sa aveti deja ganduri si idei noi, si/sau ceva mai multa claritate. Pana la Luna Plina avem un interval foarte creativ si dinamic dpdv mental. Se pot naste planuri, strategii de lucru cu noile ganduri si idei.
    Ne putem adapta mai usor convingerile, reperele, pot apare confirmari pentru alegerile facute sau ca sa avem curaj sa facem alegerile pe care le simtim potrivite pentru noi.
    Aveti incredere ... creste increderea de fapt, cumva pe nevazute, lasati-o sa creasca, n-o bruiati cu tot felul de intrebari . Cum ar fi sa va legati la ochi cateva minute in fiecare zi ? eventual de mai multe ori pe zi ? Incercati exercitiul acesta – zic eu ca nu este suficient sa inchidem ochii, pentru ca STIM ca-i putem deschide oricand.
    Despre intrebarile potrivite, am dezvoltat niste idei din buletinul anterior, intr-o postare, pe care o gasiti aici :
    astromercur.blogspot.ro/2016/05/ce-facem...nii-noi-in-taur.html
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    13-20 mai 2016 7 years 11 months ago #674

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Va indemn la ceva mai multa diplomatie astazi :) asa de dimineata chiar, eventual doar (sau mai ales) in luptele interioare ... observati-va starea si nu amprentati ziua, oamenii si chiar zilele urmatoare dupa o viziune de moment. Schimbati postul, adica emisia, in acest context.
    Diplomat chiar cu mine, in conflictul interior, daca exista, ... dar am folosit asa un cuvant polivalent :) care sa ofere fiecaruia ce-i trebuie. Hai sa zicem toleranta macar, daca nu si putina intelepciune aplicata.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.860 seconds
    Powered by Kunena Forum