• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 22-29 mai 2016

    22-29 mai 2016 7 years 11 months ago #675

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Eu va multumesc pentru linistea asta :) am avut activitati neastrologice si mi-a prins bine. Sper ca si la voi e liniste, nu numai aici in Forum si in grup.
    Va atrag atentia asupra faptului ca indrumarile necesare pot apare in diferite moduri, si mai ales zilele astea, va zgandaresc si va testeaza increderea, plus curajul, la pachet.
    Nu vorbim de eroism aici ci, despre "a face ce am eu de facut".
    Undeva in schema fiecaruia, ar fi potrivit sa apara "bucuria de a face ce este de facut". Iar daca sunteti in grafic, faceti ce este de facut si sunteti nemultumiti, cautati sa reformulati si sa evidentiati ce va place.
    Mai ales azi, zic eu ca au curs niste idei, ganduri, care pot fi repere ale indrumarii.
    Particularizez pe mine un exercitiu pe care l-am trait neplanificat azi :
    Da, ma bucur ca fac ce fac, dar concret si punctual : imi place sa lucrez cu oamenii - si intru in aceasta idee si simt felul in care imi place asta.
    Da, ma bucur ca fac consiliereaa astro, dar, imi place sa fac treaba in sine, imi place sa-mi pregatesc hartile, sa ma uit pe ele, imi place sa descifrez si sa corelez descifrarile, imi place sa vad ca omul lanseaza exact problma pe care i-o cere harta, acum. Si chiar simt ca imi place, nu este doar o analiza.
    Deci dincolo de programul in sine, dincolo de agenda de lucru si de contextul astral pe care il urmaresc, sunt acele lucruri pe care imi place sa le fac. Aceasta stare genereaza experientele care ma bucura.
    Daca ma las in voia indoielilor, dezvolt o stare care genereaza experientele care nu ma bucura.
    Reformulati ceea ce faceti, sau, ceea ce doriti sa faceti si nu ati reusit inca. Reformulati in termenii care sa activeze ceea ce va place. In felul acesta lasati mai putin (sau de loc) spatiu pentru ce nu va place si, atentia va fi oricum pe ce va place.
    Si ar mai fi o idee - daca simtiti ca va lipseste ceva, adica ceva ce nu ati reusit inca sa faceti din diferite motive care tin numai de voi, acordati-va timpul sa faceti. Ceea ce simtiti ca lipseste este de fapt implinirea pe care ati trai-o facand ceea ce tot amanati sa faceti. O sa stiti voi despre ce poate fi vorba. Spor maxim!
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    22-29 mai 2016 7 years 11 months ago #676

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    din grupul de pe facebook :

    Ana Fratian Bucuria este din ce in ce mai prezenta, doar ca impreuna cu ea apare si gandul ghidush, din vechea abordare, care ma testeaza cu "e prea frumos sa fie adevarat! Fii atenta!". emoticon smile Asa ca linistea e mai degraba observatie, curiozitate si un strop de incantare fata de ce imi aduc energiile in perioada asta emoticon smile. Multumim pentru mesaj, ca intotdeauna, vine la fix! emoticon heart

    Anca Tautu Gandul asta ne viziteazape toti. Dar, cine stabileste cat de frumos poate fi ? Ce inseamna "prea frumos" ? Eu am asa o setare in mine pentru frumosul optim - asta insemnand ce pot eu duce, acum, cu intelegerea ca vreau sa construiesc si sa folosesc, fara limite. Amintiti-va ca logica are foarte multe niveluri de lucru, iar noi nu stim cum sunt organizate nivelurile la care vrem sa ajungem, mai departe, pe care suntem in curs de accesare. Foarte potrivit aspectul de cuadratura Jupiter-Saturn, in colaborare cu Neptun acum, adica anul acesta, ca sa vorbim despre logica noastra si logica planurilor mai inalte si, ca sa trecem de multe bariere inchipuite ale mintii noastre logice. Mai vorbim despre asta, poftiti va rog emoticon smile .. eu insa revin mai pe seara.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    22-29 mai 2016 7 years 11 months ago #677

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Chestia asta cu "ce-mi place" poate fi privita ca un lux :) in anumite situatii. Eu nu vorbesc despre asta asa, la modul filozofic ... ci intr-un mod foarte practic. Gasiti si focalizati-va pe ce va place. In "sarcina" de indeplinit este ceva care place. Daca nu este, atunci recunoastem asta si stim ca facem ce am primit sa facem, in anumite circumstante. Dar, caut pe langa asta, ceva ce-mi place in ceea ce fac. Stiu ca trebuie clarificat aici intelesul, dar o sa-l prindeti fiecare. ... Eu am avut de umblat prin oras cu acte-hartii de depus-scos etc ... nu -mi place asta ... dar, mi-a placut ca am mers printre oameni, in lumina Soarelui, ca am facut miscare, ca m-am ciondanit cu "soferul" :) am gasit o nuanta care mi-a placut. Poate nu ne place intotdeauna munca pe care o facem, daca o privim ca "munca", dar putem descifra intelesuri diferite de ideea de "munca" pentru ceea ce facem, si din acel moment lucrurile se leaga altfel. Mai ales daca ma uit la rezultatul muncii, care este altceva decat castigul aferent. De fapt aici este secretul, sa ma uit si la acel rezultat. Cam asa.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.224 seconds
    Powered by Kunena Forum