• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 12-19 iunie 2016

    12-19 iunie 2016 7 years 11 months ago #682

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Poftiti va rog :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    12-19 iunie 2016 7 years 11 months ago #685

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    In completarea buletinului :
    Zilele in care Neptun trece de la Mersul direct la cel retrograd (si invers, la toamna) pot aduce idei faine, astfel ca gandurile care va viziteaza scurt zilele astea, azi, maine, poate de sambata-duminica, pot deveni planuri importante. Chiar daca nu vedeti acum "cum", macar tineti minte, notati, lasati-le sa creasca.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: Diana

    12-19 iunie 2016 7 years 10 months ago #686

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Am dat astazi peste filmul acesta, eu nu l-am mai vazut pe omul asta vorbind, mi se pare foarte fain, foarte asezat, un munte de bun simt. Poate va place si poate va este de folos. Ca tot traim cuadratura Saturn-Neptun plus Jupiter ... si intra si Mercur in schema, pana la Luna Plina se formeaza iar crucea mobila. Deci, putem ajuta astrele in efortul lor de a ne ajuta sa ne deschidem mintea catre planurile pe care unii dintre noi le numim "divine" :) ... eu prefer sa le numesc planuri energetice.

    vremea-prieteniei.blogspot.ro/p/document...-si-despre-tine.html

    Foarte scurt si concis, asa ... niste idei, dupa un fragment din filmul pe care vi l-am recomandt mai jos, pentru ca nu o sa apuc sa-l vad tot azi probabil si pentru ca nustiu daca o sa si dezvolt ideile astea :
    Se spune acolo ca spatiul (si pana la urma vidul) uneste tot ce exista si ca reprezinta mult mai mult decat ceea ce consideram noi ca exista – adica realitatea, obictele – si ca prin fractinarea-limitarea spatiului se naste ce exista (realitatea).
    Altfel spus, luand in considerare procesul de materializare a realitatii, asa cum se poate vedea si in astrologie, potentialul este ceea ce cuprinde (uneste) totul si, din potential , prin coagulare (segmentare, limitare) se naste realitatea, experienta, rezultatul efortului depus.
    In sensul celor spuse in film, pare potrivit sa nu ne uitam la “realitate” ci la potential (nu la obiecte ci la spatiu, spune el), pentru ca este mult mai cuprinzator Isi mai dens) decat ceea ce se vede si, de acolo se formeaza-naste ceea ce generam prin alegere-atentie-intentie-focusare-stare.
    Si mai apare o idee pe care o potrivesc indata :)

    Apare ideea infinitului care se poate afla intr-o forma finita – demonstrata aici.
    Raportat la fiinta umana, putem intelege forma finita ca fiind corpul si infitul ca fiind capacitatile noastre creative – in sensul ca ajungem la un moment dat sa traim, ceea ce la un moment anterior nu credeam ca se poate ... si in sensul constructiv dar si destructiv. Asta, spus asa pentru cei care au nevoie de logica umana :) Daca nu vrem sa fim in logica asta, putem intelege capacitatea creatoare infinita, pur si simplu, acceptand ca putem “orice” , daca stim sa folosim capacitatea asta.

    Eu va indemn sa folositi constructiv energia cuadraturii Saturn-Neptun, mai ales ca apare in context conjunctia Jupiter-Nod Nord si incetisor si Mercur. Eu revin la analiza pe nivelul acela inalt in care lucram constient cu influetele in ideea de a le folosi – fata de nivelul pe care suntem parte pasiva-inconstienta in experienta.
    Astfel, fie ca avem un subiect sau domeniu de viata in atentie, fie ca nu avem, ne putem propune sa primim inspiratia, sa ne lasam ghidatisi sa depasim niste repere conventionale de gandire, de analiza, de interactiune energetica cu planurile subtile, sa acceptam sa fim orientati catre “inainte”. Sa facem un pas catre nivelul urmator.
    Fara “Cum?” :) Stiu ca sunt instrumente invizibile cu care interactionez si care se pozitioneaza continuu in forma optima, (fluxul sincronicitatilor) pentru a extrage din potential ceea ce ma ajuta sa “evoluez”, adica sa-mi fie mai bine.
    Le las sa faca asta si stiu ca materializez. – ceea ce aleg si simt ca ma implineste – fie ca pot defini, fie ca nu pot defini punctual.
    Cumva, sunt ideile de baza ale procesului de materializare si, le-am reluat aici in paralel cu ideile din film (cate am descoperit eu deocamda), gandind ca le puteti aseza mai bine si mai usor intr-un inteles potrivit pentru voi.
    Putem dezbate, pe masura ce descarcati potentialul personal.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    12-19 iunie 2016 7 years 10 months ago #687

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Astazi Luna va sensibiliza crucea pe semne mutabile – Mercur deja a intrat in orbul admisibil, iar Luna va face la noapte conjunctie cu Saturn, chiar in ziua cuadraturii perfecte cu Neptun.
    Eu va indemn sa iesiti din teorie – pe cei care cunoasteti teoria astro, dar si din orice teorie de spiritualitate, de dezvoltare personala.
    Chiar daca ideile de fond pot fi aceleasi ca in alte momente in care s-au mai amnifestat anumite aspecte, ciclul saturn-neptun este oricum destul de mare iar repetarea aspectelor in aceleasi semne se face la mare distanta in timp – n-am cercetat sa vad cand s-a mai produs aceasta cuadratura in ciclul anterior (oricum a fost inainte de descoperirea planetei Neptun), o sa caut si o sa va spun. Dar nuantele sunt cele ale mileniului 3 :)
    Prin urmare, astazi este foarte posibil sa simtiti un declic interior, care, se poate produce chiar cu “suferinta” – in masura in care suntem foarte prinsi in realitatea obiectiva ... poate de asta v-am aratat filmul de ieri, ca sa va desprindeti mai usor de fizicalitate asa cum o intelege acum mintea noastra.
    Lasati ziua de astazi sa va arate tot ce aveti de vazut :)
    Lasati-va potriviti fara sa ganditi potrivirea ...
    Primim un potential extraordinar, eu cred ca nici nu putem intelege acum ce facem intre timp, deci participati constructiv la scimbarile interioare. Nu cereti exteriorului sa va aduca neaparat ceea ce vreti. Pregatiti-va pentru ceea ce vreti. Deveniti cumva, pentru ceea ce vreti.
    Stiu ca suna cam teoreti, dar faceti voi sa nu fie doar teorie, este o actiune la nivel energetic-emotional-mental care va aduce rezultate vizibile in planul fizic, foarte repede.
    Uitati-va la voi, inauntru, stiind ca acolo se produc trasformari., mutatii – depinde pana unde ne duce cuvantul asta, intelegerea. Eventual cu ceva bucurie pentru ca realizam transformarea :)

    PS : asa, ca idee de desprindere – chestie pe care am inteles-o acum cand scrisu : eu mi-am uitat ieri agenda cu toate insemnarile astro la zi – cu aspectele pe doua luni inainte, aspectele personale in tranzit, diferite scheme si conexiuni pe anumite intervale de timp, ore, etc ... sunt fara antenele scriptice :) mai imi amintesc eu niste detalii dar se estompeaza si alea. O sa o recuperez dupa amiaza :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    12-19 iunie 2016 7 years 10 months ago #688

    • mihaela
    • mihaela's Avatar
    • Offline
    • Junior Member
    • Posts: 34
    • Thank you received: 8
    • Karma: 0
    In functie de harta zilei in care intilnesti o persoana se poate determina tipul de relatie care va fi sau ceea ce ai de invatat din aceasta aparitie in viata ta?
    Sau poate mai bine zis,predispozitia care a fost creata prin interactia cu aceasta persoana?
    The administrator has disabled public write access.

    12-19 iunie 2016 7 years 10 months ago #689

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    mihaela wrote:
    In functie de harta zilei in care intilnesti o persoana se poate determina tipul de relatie care va fi sau ceea ce ai de invatat din aceasta aparitie in viata ta?
    Sau poate mai bine zis,predispozitia care a fost creata prin interactia cu aceasta persoana?


    Da, se pot face mai multe tipuri de analize :
    Se poate face analiza pe harta momentului pentru fiecare persoana, pentru a vedea semnificatia intalnirii.
    Si se poate face sinastria pentru a vedea cum colaboreaza cei doi.
    Si se poate face analiza hartii compuse care, ne arata daca si ce au de facut doi oameni.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.217 seconds
    Powered by Kunena Forum