• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 27 iunie -3 iulie 2016

    27 iunie -3 iulie 2016 7 years 10 months ago #692

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    N-am deschis subiectul saptamanii dar ... nu s-a plans nimeni :)
    Chiar daca planeta Marte intra in mers direct, poate ar fi potrivit sa nu ne grabim sa miscam lucrurile. Niciodata nu este potrivit sa grabim potrivirea lucrurilor, dar acum este si mai important acest lucru. Va indemn sa va oferiti inca cateva zile de observare a directiilor, a reorganizarilor ... asta nu inseamna lipsa actiunii, ci o atentie sporita si o disponibilitate mai mare de adaptare la curgere.
    Este important sa facem diferenta dintre fermitate si incapatanare :)
    anca
    Last Edit: 7 years 10 months ago by adminanca.
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: Love Joy

    27 iunie -3 iulie 2016 7 years 10 months ago #693

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Astazi avem piramida pe semne de Pamant, cu Luna care inchide colaborarea Pluton cu Jupiter-NN si, chiar acum intra si ASC in conjunctie perfecta cu NN si apoi cu Jupiter.
    Simultan avem si un dreptunghi mistic, cu virf comun cu piramida Jupiter-NN-Ascendent, cu celelalte virfuri pe Soare-Venus, Neptun, Pluton care este si el virf comun. Dreptunghiul asta lucreaza de cateva zile, si a prins Luna cand a trecut prin Pesti. Dar azi lucreaza impreuna cu Piramida.
    Sunt doua tipuri diferite de energie de materializare.
    Din Piramida se naste si un zmeu, tot prin aportul Lunii.
    Si mai sunt ....
    Fara multa filozofie, eu formulez asa scurt si concis :
    Putem ajunge la niste intelesuri foarte importante pentru noi, care sa ne plaseze intr-o situatie noua, intr-un spatiu nou energetic, din care sa construim diferit.
    Acest lucru se face prin declansarea desprinderii din tipar-bucla-sens giratoriu ... depinde pe unde suntem fiecare. Am spus declansarea desprinderii ... simtim declic-ul care declanseaza dar, cred eu ca este important sa alegem desprinderea-eliberarea ... prin atitudine mai ales, prin starea aceea interioara de incredere-determinare-fermitate ... ce are fiecare de aratat. In ideea ca intelegem rostul trairii pana in punctul acesta si mai intelegem si rostul desprinderii.
    Poate suna ciudat, dar cred ca pe seara ne va fi clar, sau maine dimineata.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: Love Joy

    27 iunie -3 iulie 2016 7 years 10 months ago #694

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Completare :
    Orice algoritm folositi, strecurati alaturi de verbul care indica materializarea, "cu bucurie, in cel mai frumos mod posibil".
    Apoi puteti renunta la cuvintele astea, daca setati starea in felul acesta.
    Cumva, stiu ca asa lucrez-concretizez-materializez, cu bucurie si in cel mai frumos mod posibil.
    Si nu lasati starea ne moment sa va incurce ... oricare ar fi starea asta - adica una demobilizatoare - iesiti din ea si dati sensul constructiv, actiunii.
    Oriunde sunteti si orice faceti la ora asta (cu diferenta de fus orar aferenta pentru cei de pe alte meridiane) eu cred ca simtiti un impuls de restart, intr-un anume sens, particular pentru fiecare.
    Dar, puteti face exercitiul oricand ajungeti la mesajele astea, nu conteaza ora la care le vedeti azi si, nici ziua :) daca nu le vedeti azi.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    27 iunie -3 iulie 2016 7 years 10 months ago #695

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Ne vedem on-line, pentru cine ajunge in camera de conferinta pe site :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.650 seconds
    Powered by Kunena Forum