• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!
    • Page:
    • 1
    • 2

    TOPIC: 18-24 august 2016

    18-24 august 2016 7 years 8 months ago #726

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Comentarii din grupul facebook :

    Cum stati cu filmele ?
    Va reamintesc ca structura noastra functioneaza dupa cum o setam - vorbim de setarea personala care completeaza setarea de baza pe care speram sa o intelegem vreodata :)
    Este suficient sa stim ca ruleaza filmele, sa stim ce vrem sa facem si sa alegem sa facem. Apoi, intre timp, facem (se face).
    Pentru cine vrea sa incerce :
    Probabil v-ati prins ca filmele pot fi Universuri, sau Lumi, sau planuri energetice, dimensiuni ... si ce-om mai descoperi noi ca ar mai exista.
    Daca acceptam ideea ca ar exista, daca mai acceptam ideea ca totul si toate acestea sunt energie, si noi ne manifestam cumva, energetic, in toate aceste directii, simultan, atunci, uneori (sau oricand - aici n-am gasit reguli, inca) putem cere ajutor ... eu de la mine, oriunde as mai experimenta. Vorbim de aceeasi energie care experimenteaza simultan in lumi-planuri diferite - numai daca acceptam aceasta idee ca fiind posibila. Eu inteleg ca nu este imposibil.
    Ma chem (vorba lui Stratan :) ) stiind ca vin cu toata experienta acumulata acolo, completez echipa cu o experienta deja traita - iau in calcul acele planuri in care am experimentat deja ceea ce vreau sa construiesc acum, aici.
    Stiu ca poate sa para ciudat.
    Dar, va reamintesc ideea de baza - orice as face, eu stiu ca sunt ajutata si lasata sa fac doar ceea ce este bine pentru mine, in momentul respectiv. Pentru ca am ales asta si pentru ca am acceptat asta (sa nu fac ceva ce nu ar fi in planul meu de viata, daca nu m-ar creste).
    Zilele acestea, imaginatia noastra ar putea fi cel mai valoros instrument.
    Îmi placeVezi mai multe reacţiiComentează
    Văzută de 23
    13Ioana Joanna, Raluca Ra şi alţi 11
    Comentarii
    Hritcu Mihaela
    Hritcu Mihaela
    Îmi place · Răspunde · 11 ore
    Anca Tautu
    Anca Tautu ok, inteleg ca tu navighezi intr-un MATRIX :)
    Îmi place · Răspunde · 1 oră
    Anca Tautu

    Scrie un răspuns...
    Choose File
    Anca Onofrei
    Anca Onofrei "amintiri din viitor" asa mi a venit sa scriu. Interesant si nimic ciudat.
    Îmi place · Răspunde · 3 ore
    Anca Tautu
    Anca Tautu poate fi ideea ca accesam planul de viata la nivel de energie-informatie si deci, inclusiv informatiile care pentru noi par acum a fi in viitor si cu care construim ceea ce intelegem noi ca ar fi viitorul.
    Îmi place · Răspunde · 1 · 1 oră
    Anca Onofrei
    Anca Onofrei Da exact la asta ma gandeam si eu numai ca la mine mai greu cu verbalizarea si mai usor cu simtirea si gandirea.
    Nu-mi mai place · Răspunde · 1 · 1 oră
    Anca Tautu

    Scrie un răspuns...
    Choose File
    Carmen Bujor
    Carmen Bujor Inteleg ca avem nevoie de ajutor suplimentar in perioada asta. De concentrarea si mobilizarea energiilor din toate dimensiunile.
    Îmi place · Răspunde · 3 ore
    Anca Tautu
    Anca Tautu Nu stiu daca avem nevoie, dar se pare ca sunt disponibile deci, le putem folosi.
    Îmi place · Răspunde · 1 · 1 oră
    Anca Tautu

    Scrie un răspuns...
    Choose File
    Maria Cristina
    Maria Cristina Imi cer iertare daca sunt pe aratura :) dar...m-am vazut in filme, da... Filme de NS si in tranzit, si natal... Cu amprenta Neptuniana cu tot pentru tranzit... Problema e ca nu-mi plac filmele astea si nu-mi place cum ma simt in ele... Am ales la un moment dat sa fac tocmai invers si...n-am putut. Oricat m-am reorganizat eu exteriorul si-a vazut de cursul lui... Da, am mai "constientizat", inca o data, intelesuri din experiente trecute, dar ma simt mult mai bine cand sustinerea, ajutorul se activeaza pe NN.
    (La conjunctia aceasta in Pesti e si careul cu Marte si Saturn...de acolo probabil greutatea, apasarea, pe alocuri chiar refuzul cu care joc in filmele astea trecut-prezente.)
    Îmi place · Răspunde · 2 ore · Editat
    Anca Tautu
    Anca Tautu Eu n-am vorbit in termeni astrologici si nu am legat filmele de nodurile Lunare :) Am exprimat ceva, fara sa explic logic si, am atras atentia asupra chemarii voastre de a experimenta sau nu, ceea ce am avut eu ca tematica sa exprim. Ideea cu filmele ne ajuta sa ne pregatim pentru luna septembrie, iar influentele (intotdeauna) combinate din aceste zile ne ajuta sa percepem (fara sa intelegem neaparat acum) informatiile cu care ne-ar fi de folos sa lucram, in pregatirea asta care, este totusi personalizata. Cuadratura Neptun-Saturn in combinatie cu axa nodurilor si cu Marte, pune presiune pe toata lumea, diferenta o face atitudinea fata de presiune (chestie care tine tot de Marte) si fata de exercitiul in sine, alegand sau nu calea care ne creste si, alegand sau nu implicarea pe cale. Din acest motiv eu am atras atentia asupra implicarii si asupra motivatiei in implicare. Foarte mare presiunea, dar fiecare o simte diferit. Eu, ca de obicei, ma uit la ce se poate face, si astfel se elibereaza presiunea. Si in acest sens ma exprim intotdeauna - asta nu inseamna ca nu vad presiunea, doar ca nu-i ofer atentia mea, atentia se duce pe ceea ce elibereaza presiunea. Si astfel se orienteaza si resursele.
    Îmi place · Răspunde · 1 · 1 oră
    Maria Cristina
    Maria Cristina Ok, am inteles.. Atunci eu una am ales la un moment dat vineri sa nu mai experimentez anumite chestii si totusi s-au produs pe-un topogan..parca automat..
    Îmi place · Răspunde · 37 minute
    Anca Tautu
    Anca Tautu Cum ai ales ? asta face diferenta :) ca un inginer cu schema in fata ? sau cu fond emotional ? Si nu alegem sa nu mai experimentam ci, alegem ce experimentam. Cu constienta ca toate resursele se reorienteaza, ca niste valuri, catre noul scop.
    Îmi place · Răspunde · 1 · 33 minute
    Maria Cristina
    Maria Cristina Nu, am fost f ok.. Tehnic si pe ce vreau. De asta m-a surprins.. Dar si in ianuarie, undeva in primele doua saptamani ale anului am mai patit odata asa...nici atunci nu mi-am explicat..stiind, vazand ca in rest functioneaza...
    Îmi place · Răspunde · 25 minute
    Anca Tautu
    Anca Tautu Atunci, eu inteleg ca mai este ceva de priceput acolo, dupa care va functiona. Sau nu de priceput neaparat, dar de reasezat in interior. Reasezarea se poate face si inconstient, fara sa pricepem neaparat, Poate fi vorba despre abordare, atitudine, starea cu care lucrez - aici este foarte important sa fii obiectiva si sincera cu tine. Orice argument am avea noi in fata unei situatii, el nu este valabil pentru derularea lectiei. Lectia curge pana cand noi construim starea constructiva.
    Îmi place · Răspunde · 7 minute
    Anca Tautu

    Scrie un răspuns...

    Choose File
    Maria Cristina
    Maria Cristina In alta ordine de idei, am experimentat clar si intens opozitia Mercur/Jupiter - Chiron. Si in toiul starii, citesc ceva ce m-a conectat la Chiron: "We, teachers, teach what we need to learn." ...interesant...
    Îmi place · Răspunde · 3 ore
    Anca Tautu
    Anca Tautu Deci, ce vrei tu sa inveti si pe cine ? :)
    Îmi place · Răspunde · 1 oră
    Anca Tautu
    Anca Tautu Daca mesajul era pentru mine, multumesc pentru exercitiu :) Am reevaluat scopul si motivatia. Eu am ales (de mult) sa fiu canal, prin care am constatat la un moment dat ca se transmite indrumarea. Indrumarea nu este a mea, dar poate fi sustinuta cu experienta mea, deja traita. Da, ideea de mai sus poate fi valabila pentru cei care isi propun sa-i invete pe altii. Eu insa nu mi-am propus asta - si acum am avut ocazia sa-mi reconfirm alegerile, deci multumim iar :)
    Îmi place · Răspunde · 2 · 1 oră
    Maria Cristina
    Maria Cristina Aaa...nu!!! M-ati inteles gresit :( pur si simplu dupa ce am citit citatul mi-am dat seama ca eu spun altora ce mi-ar prinde mie bine sa fac.. La altii are efect, eu raman cu teoria, ca ranile vad ca nu se mai vindeca...
    Îmi place · Răspunde · 46 minute
    Anca Tautu
    Anca Tautu Exercitiul a fost foarte bun :) azi se face pasul 3 al cuadraturii Marte tranzit (casa mea 10) cu Pluton natal (casa mea 8) deci, probabil ca aveam nevoie de un exercitiu de "atitudine", de modelare a atitudinii, dupa care sa folosesc din plin energia de tip Marte pe C10 natala, cat mai curge pe acolo. Am mai avut un exercitiu pe aspectul asta, dar de alta natura, zilele trecute si, a trecut cu detasarea maxima a observarii. Pentru mine asta imi arata ca virgula :) canalul functioneaza in parametrii optimi. Deci, multumim iar :)
    Îmi place · Răspunde · 2 · 41 minute
    Anca Tautu
    Anca Tautu despre ranile noastre :) : astromercur.blogspot.ro/.../in-loc-de-luna-plina.html

    ASTRO MERCUR: In loc de Luna Plina :)
    ASTROMERCUR.BLOGSPOT.COM|DE ANCA TAUTU
    Îmi place · Răspunde · Şterge previzualizarea · 2 · 36 minute
    Maria Cristina
    Maria Cristina Multumim! Da..stiu...dar la mine se intinde nu pe saptamani ci ani, si nu doar din viata asta ci si din altele, si nu doar ale mele, ci si ale altora.. Poate ma puteti contrazice, dar eu asta simt. Multumim!
    Îmi place · Răspunde · 28 minute
    Anca Tautu
    Anca Tautu Nu am nici scop si nici motivatie pentru contrazicere. Timpul nu prea conteaza in reluarea unor experiente. Conteaza lectia. Eu inteleg ca daca am fost indrumata sa-ti arat acest material, pentru mine inseamna ca cel putin un cuvant de acolo te ajuta.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    18-24 august 2016 7 years 8 months ago #727

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Aduc in postare separata un comentariu facut aici, ca sa poata ajunge la toata lumea :
    Ideea cu filmele ne ajuta sa ne pregatim pentru luna septembrie, iar influentele (intotdeauna) combinate din aceste zile ne ajuta sa percepem (fara sa intelegem neaparat acum) informatiile cu care ne-ar fi de folos sa lucram, in pregatirea asta care, este totusi personalizata.
    Cuadratura Neptun-Saturn in combinatie cu axa nodurilor si cu Marte, pune presiune pe toata lumea, diferenta o face atitudinea fata de presiune (chestie care tine tot de Marte) si fata de exercitiul in sine, alegand sau nu calea care ne creste si, alegand sau nu implicarea pe cale.
    Din acest motiv eu am atras atentia asupra implicarii si asupra motivatiei in implicare. Foarte mare presiunea, dar fiecare o simte diferit.
    Eu, ca de obicei, ma uit la ce se poate face, si astfel se elibereaza presiunea. Si in acest sens ma exprim intotdeauna - asta nu inseamna ca nu vad presiunea, doar ca nu-i ofer atentia mea, atentia se duce pe ceea ce elibereaza presiunea. Si astfel se orienteaza si resursele.
    Îmi placeVezi mai multe reacţiiComentează
    Văzută de 10
    7Roxana Agripina, Maria Luminita şi alţi 5
    Comentarii
    Maria Cristina
    Maria Cristina Multumim.
    Îmi place · Răspunde · 22 minute
    Corina Barbulescu
    Corina Barbulescu Multumim !
    Eu m-am tot gandit la Saturn zilele astea in ideea de a folosi intalnirea lui cu Marte in C8 la mine , si am cerut indrumare cum sa trec de limitarile noastre .

    A aparut ideea timpului si cat de mult ne limitam prin dimensiunea asta .. eu am un tic nervos cred sa ma uit tot timpul la ceas , ma simt parca pierduta daca nu stiu cat e ceasul , desi realizez cat de bine e cand ma eliberez de limita asta ..

    Supliment la indrumare ,ieri m am trezit si cateva secunde bune nu stiam ce zi este ,am vazut pe telefon 20 aug dar nu stiam ce zi a saptamanii ..daca trebuie sa trezesc copilul sau nu
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    • Page:
    • 1
    • 2
    Time to create page: 0.242 seconds
    Powered by Kunena Forum