• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!
    • Page:
    • 1
    • 2

    TOPIC: 18-24 august 2016

    18-24 august 2016 7 years 8 months ago #720

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    In agenda mea cu aspectele astrale si toate insemnarile utile, era scris pentru miercuri "BULETIN" - incercuit si marcuit, cu galbem fosforescent ... si l-am vazut abia la miezul noptii.
    Cu intelepciune trecem (si folosim) si zilele urmatoare.
    Folositi ideile care va vin, ca apoi mai vin si altele.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    18-24 august 2016 7 years 8 months ago #721

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Pe prima pagina din site se gasesc toate activitatile Astro Mercur, cu link catre descriere - atelierele si intalnirile Astrologul Amator, precum si link-uri catre ultimele materiale distribuite in grup.


    anca
    The administrator has disabled public write access.

    18-24 august 2016 7 years 8 months ago #722

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Foarte scurt si concis :)
    Tot efortul pe care l-am facut anul trecut si anul acesta lucrand cu influenta trigonului Jupiter-Pluton poate sustine acum schimbarea fundamentala de mentalitate necesara marelui pas inainte.
    Si traim acum, in aceste zile, acest exercitiu, prin care mintea sare pe nivelul acela pe care vom construi in continuare viata noastra in noile conditii, in noul peisaj in care deja operam.
    Iesiti din “raportare” la orice, cunoscut.
    Lasati reperele sa se repozitioneze.
    Orice explicatie pe care o cautati, imediat, in fata unor situatii, poate limita manifestarea, sau o intarzie. Lasati logica sa se reconfigureze. Chiar daca nu stim cum se face asta, nici nu avem cum sa stim acum. Va fi foarte clar dupa momentul conjunctiei Mercur-Jupiter care, se formeaza in doua etape in Fecioara (22 august si 2 septembrie) si din nou in Balanta pe 11 octombrie.
    Deci preocuparile gandirii noastre din aceste zile, vor reveni intr-o lumina mai clara la inceput de septembrie si vom ajunge la claritatea si intelesul maxim in octombrie.
    Intre timp trecem prin testul cuadraturii Saturn –Neptun ... credeti in transformare? Credeti in capacitatea voastra de a procesa procesul :) si de a folosi noul nivel de lucru ?
    Daca este in fata noastra, disponibil, ar insemna ca ne putem servi :) deci da, primim si folosim.

    Si este important sa primim ajutorul ghizilor ... pastrati constienta prezentei lor. Acum putem simti foarte clar aceasta prezenta sau, cel putin vedem destul de clar ajutorul. Cea mai mare recunostinta ar fi sa primim si sa folosim.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    18-24 august 2016 7 years 8 months ago #723

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Momentele aspectului de trigon Jupiter-Pluton , poate va ajuta sa descoperiti subiectul destelenirii viziunii, prin situatiile cu care ati negociat :) La momentele respective le-am abordat in buletine.
    12 octombrie 2015
    16 martie 2016
    25 iunie 2016
    Orbul teoretic (toleranta aspectului) s-a desfacut in 9 august, putem intelege ca intelepciunea s-a instalat :) acum doar o activam.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    18-24 august 2016 7 years 8 months ago #724

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Exercitiu ... daca va vine sa exersati astfel :)
    Va indemn sa exersati simultaneitatea – dupa ce v-ati gandit (daca v-ati gandit) la ea.
    Prin urmare :
    Lucrati cu 2-3-4 idei simultan, fara sa aveti in vedere prioritizarea.
    Lucrati stiind ca totul pluteste si se potriveste.
    Pastrati constienta atentiei distributive si a implicarii simultane.
    Eventual, “vedeti” cate un personaj in actiune pentru fiecare situatie din cele 2-3-4 simultane – sau cate vreti voi. Ca si cum va uitati la voi, ca si cum va uitati la mai multe filme, simultan, in care sunteti personaj.
    Apoi, cand vedeti bine toate filmele, cand va puteti misca de la unul la altul, extindeti imaginea cumulativa la “n” filme ...
    Apoi, incercati ideea asta : omuletul (adica voi) dintr-un film, dupa ce si-a terminat treaba, se poate muta in alt film, temporar, daca nu are urgente :) daca alege sa ajute in alta poveste.
    Pot colabora mai multi omuleti, din mai multe flme, intr-unul anume.
    Eventual unii din anumite filme, deja au derulat subiectul la care ajuta acum, in alt film si, au o anume experienta, care poate fi doar completare in filmul curent, sau un punct de plecare, sau poate doar ideea de inchidere a subiectului – vreau sa spun ca experientele nu sunt neaparat identice pe acelasi subiect, in toate filmele si nici nu se deruleaza in aceeasi ordine cronologica.
    Daca va suna cumva exercitiul asta, mergem si mai departe.
    Deocamdata jucati-va cu filmele :) daca va vine.

    Astazi este acea zi din ciclul Lunar in care Luna face conjunctie cu Neptun si NS ... ne mai bucuram de energia asta pana prin ianuarie, cu maxim de influenta in noiembrie.
    Prin urmare putem folosi constructiv aceasta energie accesand informatie, accesand planuri energetice, memoria astrala, lumea divina si cum vreti voi sa mai denumiti ceea ce nu se vede dar se simte.
    Unii s-ar putea sa se simta pe fundul butoiului, sau oceanului, depinde pe unde innotati fiecare.
    Iesiti din aparenta si mergeti in profunzime constient.
    Iesiti din scenariile mentale si primiti indrumarea.
    Vedeti ce observati cand faceti liniste.
    Ceea ce observam astazi, intelegem si mai bine maine, chiar putem ajunge la trairea intelesului - adica la constientizare ... ceea ce ne-ar fi de mare folos poimaine :) ca sa intregim tabloul, noua schema de lucru.
    Probabil din aceste motive a venit exercitiul anterior, care s-a nascut din niste idei cu care eu am lucrat acum vreo 10-15 ani si care au ramas undeva in plutire.
    Mai vorbim dupa ce va uitati la filme :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    18-24 august 2016 7 years 8 months ago #725

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Cum stati cu filmele ?
    Va reamintesc ca structura noastra functioneaza dupa cum o setam - vorbim de setarea personala care completeaza setarea de baza pe care speram sa o intelegem vreodata :)
    Este suficient sa stim ca ruleaza filmele, sa stim ce vrem sa facem si sa alegem sa facem. Apoi, intre timp, facem (se face).
    Pentru cine vrea sa incerce :
    Probabil v-ati prins ca filmele pot fi Universuri, sau Lumi, sau planuri energetice, dimensiuni ... si ce-om mai descoperi noi ca ar mai exista.
    Daca acceptam ideea ca ar exista, daca mai acceptam ideea ca totul si toate acestea sunt energie, si noi ne manifestam cumva, energetic, in toate aceste directii, simultan, atunci, uneori (sau oricand - aici n-am gasit reguli, inca) putem cere ajutor ... eu de la mine, oriunde as mai experimenta. Vorbim de aceeasi energie care experimenteaza simultan in lumi-planuri diferite - numai daca acceptam aceasta idee ca fiind posibila. Eu inteleg ca nu este imposibil.
    Ma chem (vorba lui Stratan :) ) stiind ca vin cu toata experienta acumulata acolo, completez echipa cu o experienta deja traita - iau in calcul acele planuri in care am experimentat deja ceea ce vreau sa construiesc acum, aici.
    Stiu ca poate sa para ciudat.
    Dar, va reamintesc ideea de baza - orice as face, eu stiu ca sunt ajutata si lasata sa fac doar ceea ce este bine pentru mine, in momentul respectiv. Pentru ca am ales asta si pentru ca am acceptat asta (sa nu fac ceva ce nu ar fi in planul meu de viata, daca nu m-ar creste).
    Zilele acestea, imaginatia noastra ar putea fi cel mai valoros instrument.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    • Page:
    • 1
    • 2
    Time to create page: 0.428 seconds
    Powered by Kunena Forum