• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!
    • Page:
    • 1
    • 2

    TOPIC: 24-31 august 2016

    24-31 august 2016 7 years 8 months ago #734

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    mihaela wrote:
    Da asa este,una e teoria alta e practica,deși sunt într-o interdependenta și ajuta la optimizarea ambelor părți.
    Repetarea acestei experiente ma făcut sa o primesc altfel într-o analiza sumara,dar trebuie sa recunosc de asemenea ca de fiecare data cind apărea un element de similitudine ma simțeam ca la desene animate pur și simplu îmi "cădea fata"..adică coincidente de la modul de prim impact pina sfirsitul..
    O singura majora diferența dintre cele e evenimente e ca primul sa derulat pe un an de zile cel de-al doilea început sfirsit a durat doar o zi...Progres!!!
    În timp ca măcinat ce și cum deschid netul și vad o fraza
    "
    A zis un Bătrân: Aşa cum pe un drum folosit nu creşte niciodată iarbă chiar dacă pui sămânţă, pentru că locul este călcat cu picioarele, la fel şi cu noi. Linişteşte-te dinspre orice lucru şi vei vedea crescând lucruri de care tu nu ştiai că sunt înlăuntrul tău, deoarece călcai peste ele.

    Deci, totul s-a deulat foarte rapid, ceea ce iti arata ca ai invatat lectia si acum ai trait ceea ce era important sa-ti arate asta, sa simti de fapt ca ai invatat si ca doar treci in alta etapa.
    Dupa cum spuneam, sincronicitatile sunt cele mai valoroase instrumente, deci, ne bucuram cand le vedem (primim) :)
    Si da, linistea interioara care rezulta din experienta si intelepciune si nu din fortarea atitudinii, nu cu efort ci natural, firesc, declanseaza valorificarea personala - care valorificare poate fi subiectul ciclului urmator al fazelor Lunii.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: mihaela

    24-31 august 2016 7 years 8 months ago #735

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    mihaela wrote:
    Ce e interesant..deși buletinul a apărut l-am deschis Cind a fost trimis și apoi am zis lasă că îl citesc mai tirziu acum sa termin ce am început. Acel mai tirziu a fost azi după cele întâmplate.
    Deși totul a fost trăit fără suport teoretic sau urmare unei tehnici...nu a fost cum se zice "la pinda"

    Pai n-a fost, pentru ca ai derulat exercitiul pe nivelul de constientizare a lui, a situatiei, practic ai lucrat cu exercitiul, nu te-ai luptat cu el.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    24-31 august 2016 7 years 8 months ago #736

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    adminanca wrote:
    mihaela wrote:
    Ce e interesant..deși buletinul a apărut l-am deschis Cind a fost trimis și apoi am zis lasă că îl citesc mai tirziu acum sa termin ce am început. Acel mai tirziu a fost azi după cele întâmplate.
    Deși totul a fost trăit fără suport teoretic sau urmare unei tehnici...nu a fost cum se zice "la pinda"

    Pai n-a fost, pentru ca ai derulat exercitiul pe nivelul de constientizare a lui, a situatiei, practic ai lucrat cu exercitiul, nu te-ai luptat cu el.

    Si, totul a fost inainte de retrogradarea planetei Mercur, deci poti continua exercitiul, fie in acelasi context, fie in altul, mergand pana la constientizarea maxima care, iti poate aduce raspunsurile la "De ce ?"
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    • Page:
    • 1
    • 2
    Time to create page: 0.429 seconds
    Powered by Kunena Forum