• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!
    • Page:
    • 1
    • 2

    TOPIC: 24-31 august 2016

    24-31 august 2016 7 years 8 months ago #728

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Puteti face ceva pentru toata lumea si pentru voi, indiferent ca aveti sau nu practica si experienta in lucrul energetic :
    Vizualizati Pamantul care isi raspandeste Lumina - pur si simplu, fara alte complicatii - mai ales atunci cand vedeti secvente numerice, duble sau in oglinda, sau triple ... sau cate mai vedeti voi :)
    Puteti aseza, vizual, mental, o sursa de lumina in centrul Pamantului - ea oricum exista pe acolo, cumva, si stiti-vedeti cum razele sursei se intind la infinit - cat va tine privirea :) dar mai ales constienta procesului.
    Si stiti ca la fel se produce raspandirea Luminii si la scara mai mica, adica din voi.
    Spor maxim.
    Stiu ca unii fac asta de mult.
    Dar putem face toti, oricand, nu incurcam pe nimeni si gasim fluxul potrivit mai usor.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: mihaela

    24-31 august 2016 7 years 8 months ago #729

    • mihaela
    • mihaela's Avatar
    • Offline
    • Junior Member
    • Posts: 34
    • Thank you received: 8
    • Karma: 0
    Gânduri după o seara în care a fost bineînțeles o alta coincidenta în viata mea.Repetarea unei situații care a avut loc acum 2 ani pe 9 noiembrie.acelasi context iar personajul cu pricina avea același nume cu anterior.
    O seara în care am realizat ca acele trenuri ce le-am pierdut nu se vor întoarce. A fost o realizare cu un sentiment de detașare atunci Cind am apărut. A apărut ca un gind și un comentariu"intelege ca l-ai pierdut și ani nu ii mai poți întoarce și de vă reveni nu va avea aceiași valoare. E vina ta,a lipsit ceva acolo în tine în structura ta ca te-a făcut sa nu îl prinzi acum multi ani în urma.
    Scriu aceste cuvinte după citeva ore Cind avut acele gânduri acum fără sa fie,cel puțin la nivel conștient de analiza,am un început de stare ca aceea stare ca e creata de întrebare un mare DE CE?
    Nu e un sentiment ca as cere cont cuiva sau a da vina pe ceva sau cineva exterior decât pe mine sau poate într-o mica măsură pe părinți.
    Interesant cum o lunga noapte poate sa te treacă de la stare la alta într-un răstimp atit de scurt.
    La întâlnire...a fost soc cu interacțiune mici deoarece termeni de identitate dintre cele doua evenimente sau dezvăluit treptat..bafta mea ca altfel aveam șanse de instabilitate,instabilitate pe care o manege rezultate cit de bine pot de somn nu se declanșa tip furtuna.
    De la etapele de cere de ghidare și îndrumare pentru a înțelege situația..acum sa ivit la nivel conștient De Ce?
    The administrator has disabled public write access.

    24-31 august 2016 7 years 8 months ago #730

    • mihaela
    • mihaela's Avatar
    • Offline
    • Junior Member
    • Posts: 34
    • Thank you received: 8
    • Karma: 0
    Menționez ca am o perioada de timp destul de lunga de cind diferite tipuri de coincidente îmi intersectează drumul vieții. Unele atit de profunde și amănunte atit de evidente incit uneori au creat un soc emoționat destul de puternic.
    The administrator has disabled public write access.

    24-31 august 2016 7 years 8 months ago #731

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    mihaela wrote:
    Gânduri după o seara în care a fost bineînțeles o alta coincidenta în viata mea.Repetarea unei situații care a avut loc acum 2 ani pe 9 noiembrie.acelasi context iar personajul cu pricina avea același nume cu anterior.
    O seara în care am realizat ca acele trenuri ce le-am pierdut nu se vor întoarce. A fost o realizare cu un sentiment de detașare atunci Cind am apărut. A apărut ca un gind și un comentariu"intelege ca l-ai pierdut și ani nu ii mai poți întoarce și de vă reveni nu va avea aceiași valoare. E vina ta,a lipsit ceva acolo în tine în structura ta ca te-a făcut sa nu îl prinzi acum multi ani în urma.
    Scriu aceste cuvinte după citeva ore Cind avut acele gânduri acum fără sa fie,cel puțin la nivel conștient de analiza,am un început de stare ca aceea stare ca e creata de întrebare un mare DE CE?
    Nu e un sentiment ca as cere cont cuiva sau a da vina pe ceva sau cineva exterior decât pe mine sau poate într-o mica măsură pe părinți.
    Interesant cum o lunga noapte poate sa te treacă de la stare la alta într-un răstimp atit de scurt.
    La întâlnire...a fost soc cu interacțiune mici deoarece termeni de identitate dintre cele doua evenimente sau dezvăluit treptat..bafta mea ca altfel aveam șanse de instabilitate,instabilitate pe care o manege rezultate cit de bine pot de somn nu se declanșa tip furtuna.
    De la etapele de cere de ghidare și îndrumare pentru a înțelege situația..acum sa ivit la nivel conștient De Ce?

    In astfel de situatii, ne este de folos sa mutam atentia pe tiparul nostru de gandire si comportament.
    In mod normal, ne uitam la faptul ca se repeta situatia, si la toate chestiile identice.
    Dupa ce vedem asta, este de ajutor sa vedem cum am gandit-simtit-reactionat noi, in reluare ... ce am repetat, ca un tipar care intervine si practic induce un anume mod de a gandi, de a reactiona in baza unor anume stari care se reinstaleaza de la un anumit moment.
    Raspunsul la "De ce?" se construieste in timp. Chiar daca acum o sa gasesti un raspuns, el se va completa in timp. Vor apare idei noi pe masura ce iesi din tiparul tau. Iar iesirea din tipar se face mai usor daca nu ramanem in fata "De ce?"-ului ...

    Cel mai greu exercitiu poate fi cel in care iesim din stabilirea unui vinovat.
    Tendinta este de a gandi imediat ca am gresit- noi sau altii.
    Secretul este sa nu privim experienta prin vina cuiva.
    Poate va amintiti cum era la scoala, cand faceam multe exercitii de acelasi tip pana invatam cum sa rezolvam tipul acela de ecercitii - cam asa facem de fapt si in viata.
    Chiar daca descoperi raspunsul intreg la "De ce?", exercitiul revine, si ai ocazia sa rezolvi reped si bine :)

    Pare greu sa vorbim teoretic despre o stare pe care cineva chiar o traieste.
    Scopul vorbirii nu este analiza ci aplicarea ideilor.
    De regula, cei mai multi oameni raman la : a vorbi despre ...
    Vorbesc si gasesc foarte multe idei de folos si atat, nu fac nimic cu ele.

    Iesi din vinovatie, accepta posibilitatea unui antrenament pe un anume subiect (acesta, relational, nuantat dupa cum este) si fa un bilant al celor experimentate, invatate si neinvatate. pentru ca probabil, ar urma un nou exercitiu, sau poate ca nu s-a incheiat inca acesta.

    Sincronicitatile apar din ce in ce mai des, - adica coincidentele ... ele fiind sincronicitati in fluxul cu care lucram, care ne arata lucruri pr care artrebui sa le folosim si ne ajuta sa folosim fluxul.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: mihaela

    24-31 august 2016 7 years 8 months ago #732

    • mihaela
    • mihaela's Avatar
    • Offline
    • Junior Member
    • Posts: 34
    • Thank you received: 8
    • Karma: 0
    Da asa este,una e teoria alta e practica,deși sunt într-o interdependenta și ajuta la optimizarea ambelor părți.
    Repetarea acestei experiente ma făcut sa o primesc altfel într-o analiza sumara,dar trebuie sa recunosc de asemenea ca de fiecare data cind apărea un element de similitudine ma simțeam ca la desene animate pur și simplu îmi "cădea fata"..adică coincidente de la modul de prim impact pina sfirsitul..
    O singura majora diferența dintre cele e evenimente e ca primul sa derulat pe un an de zile cel de-al doilea început sfirsit a durat doar o zi...Progres!!!
    În timp ca măcinat ce și cum deschid netul și vad o fraza
    "
    A zis un Bătrân: Aşa cum pe un drum folosit nu creşte niciodată iarbă chiar dacă pui sămânţă, pentru că locul este călcat cu picioarele, la fel şi cu noi. Linişteşte-te dinspre orice lucru şi vei vedea crescând lucruri de care tu nu ştiai că sunt înlăuntrul tău, deoarece călcai peste ele.
    The administrator has disabled public write access.

    24-31 august 2016 7 years 8 months ago #733

    • mihaela
    • mihaela's Avatar
    • Offline
    • Junior Member
    • Posts: 34
    • Thank you received: 8
    • Karma: 0
    Ce e interesant..deși buletinul a apărut l-am deschis Cind a fost trimis și apoi am zis lasă că îl citesc mai tirziu acum sa termin ce am început. Acel mai tirziu a fost azi după cele întâmplate.
    Deși totul a fost trăit fără suport teoretic sau urmare unei tehnici...nu a fost cum se zice "la pinda"
    The administrator has disabled public write access.
    • Page:
    • 1
    • 2
    Time to create page: 1.211 seconds
    Powered by Kunena Forum