• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 9-15 septembrie 2016

    9-15 septembrie 2016 7 years 8 months ago #740

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Poftiti va rog :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    9-15 septembrie 2016 7 years 8 months ago #741

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Sa va fie de bine Mariutele si Anisoarele :)
    Mai avem un strop ... pastrati-va Lumina si respirati adanc.
    Oricum s-ar derula zilele urmatoare, oricum s-a derulat cea de astazi si cele dinainte, amintiti-va sa va folositi Lumina si respiratia.
    Luminati-va spatiul propriu - amintiti-va ca va miscati in spatiul propriu in care va stabiliti regulile de "trafic".
    Colaborati cu fluxul sincronicitatilor.
    Nu judecati fluxul si nici ceea ce va ofera.
    Luminati totul ... si ce vine si ce pleaca. Si ce vine, fara sa ramana.
    Aprindeti o lanterna in frunte, cu care luminati orice priviti.
    Si mai vorbim.

    Raluca Ra Cu alte cuvinte "Lumina sa ne fie calauza" si sa fim recunoscatori. Respir adanc si ma las purtata. Avem ajutoare langa noi. Ieri simteam o adiere parfumata :)

    Anca Tautu Da, invocatia Luminii, pentru cand urmarim mintea :) Intre timp, stiu ca am aprins Lumina :) Maine este ziua Saturn-Neptun. E ca si cum, stam la coada sa ne urcam pe val, iar cuadratura joaca rolul dirigintei care verifica "tinuta" :)

    Raluca Ra Deci ne luam mantia aurie :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    9-15 septembrie 2016 7 years 8 months ago #742

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Astazi poate fi una din zilele in care vedem mai clar si inauntru si in afara.
    Este ultima intalnire de anul acesta Luna-Pluton retrograd, in trigon cu NN. Aspectul exaact de trigon a fost in iunie, dar este posibil ca acum sa fie totul mai clar (mai intens de fapt) pentru ca este ultima schema cu Pluton retrograd.
    Poate ati avut niste idei, ieri-astazi. Poate va vin la noapte, sau poate primiti mesaje in vis, sau maine dimineata la trezire.
    Colaborarea Pluton -Neptun se apropie acum de orbul cel mai mic, cu Pluton retrograd. Vor mai fi din nou foarte aproape anul viitor in iunie, cu Pluton tot retrograd. Dar atunci nu va mai fi in schema Nodul Sud, langa neptun.
    Prin urmare, ca mecanism de lucru, la aceasta trecere a Lunii nevoia de schimbare ( perceputa ca o regenerare, la nivel subtil) poate fi foarte cputernica si unii o pot simti cumva "chinuitor" - mai caut un cuvant :)
    In ciclul urmator o vom simti altfel, mult mai dinamic.
    Prin urmare simtim si viziunea si nevoia de a o urma.
    Insa, acum suntem in miezul testului de credinta-convingere-incredere.
    Preluati indemnurile si lucrati cu ele ... cum ar fi sa le materializati ?
    Exista influente care ne "incurca", dar rolul lor ar fi sa ne ajute in trecerea testului de baza, al sporirii increderii.
    Ca la scoala - cum era cand eram noi la scoala, nu stiu cum mai este acum - cand profesul mai punea o intrebare ca sa-ti dea 10 + ... chestie care de fapt sporea increderea elevului, pentru ca aducea confirmarea notei de 10 care era deja primita.
    Spor maxim :) si daca aveti potriviri in fata ochilor folositi-le si spuneti-ne si noua.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    9-15 septembrie 2016 7 years 8 months ago #743

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    adminanca wrote:
    Astazi poate fi una din zilele in care vedem mai clar si inauntru si in afara.
    Este ultima intalnire de anul acesta Luna-Pluton retrograd, in trigon cu NN. Aspectul exaact de trigon a fost in iunie, dar este posibil ca acum sa fie totul mai clar (mai intens de fapt) pentru ca este ultima schema cu Pluton retrograd.
    Poate ati avut niste idei, ieri-astazi. Poate va vin la noapte, sau poate primiti mesaje in vis, sau maine dimineata la trezire.
    Colaborarea Pluton -Neptun se apropie acum de orbul cel mai mic, cu Pluton retrograd. Vor mai fi din nou foarte aproape anul viitor in iunie, cu Pluton tot retrograd. Dar atunci nu va mai fi in schema Nodul Sud, langa neptun.
    Prin urmare, ca mecanism de lucru, la aceasta trecere a Lunii nevoia de schimbare ( perceputa ca o regenerare, la nivel subtil) poate fi foarte cputernica si unii o pot simti cumva "chinuitor" - mai caut un cuvant :)
    In ciclul urmator o vom simti altfel, mult mai dinamic.
    Prin urmare simtim si viziunea si nevoia de a o urma.
    Insa, acum suntem in miezul testului de credinta-convingere-incredere.
    Preluati indemnurile si lucrati cu ele ... cum ar fi sa le materializati ?
    Exista influente care ne "incurca", dar rolul lor ar fi sa ne ajute in trecerea testului de baza, al sporirii increderii.
    Ca la scoala - cum era cand eram noi la scoala, nu stiu cum mai este acum - cand profesul mai punea o intrebare ca sa-ti dea 10 + ... chestie care de fapt sporea increderea elevului, pentru ca aducea confirmarea notei de 10 care era deja primita.
    Spor maxim :) si daca aveti potriviri in fata ochilor folositi-le si spuneti-ne si noua.

    Anca Tautu Eu am avut astazi niste idei foarte faine, in legatura cu ceva ce am de facut si inca nu m-am apucat de lucru ... dar ideile vin pentru faza finala, de dupa faza de lucru, ca si cum "cineva" ma atrage cu gandul ca "uite ce chestie faina poti sa faci, daca te apuci sa faci" :) Si energia aceasta, este de tipul : alege si implica-te. Cu incredere maxima. Iar motivatia genereaza increderea. De cele mai multe ori noi uitam care este de fapt adevarata motivatie, pentru ceea ce dorim si alegem sa facem.
    Îmi place · Răspunde · 5 · 45 minute
    Anca Tautu
    Anca Tautu O sa va spun cand o sa ajung la faza respectiva si, o sa va amintesc ca ideea a venit acum :) pentru ca va fi o actiune publica ... si veti vedea care a fost ideea. Probabil anul viitor, presupunand ca voi face in foarte scurt timp ceea ce n-am facut in ultimii 7-8 ani.
    Îmi place · Răspunde · 3 minute
    Anca Tautu

    Scrie un răspuns...

    Choose File
    Loredana Chiperi
    Loredana Chiperi Imi place mult cum spui si privesti intreaga conjunctura astrala. Imi place si mie luna in capricorn langa Pluto, dar recunosc ca n-am privit-o asa. Apropo de ce spui, aseara am primit in vis o explicatie foarte clara la o situatie intamplata lunea trecuta. Idea tranzitului actual si a informatie din vis (momentan nu/mi aduc aminte ce) este ca am reusit eu sa ma linistesc in interiorul meu. Simt ca pot sa ies din miezul situatiei si sa privesc cu claritate spre viitor. Asa ca vad daca mai vine ceva si inseara asta si va indemn si pe voi sa fiti atenti la ce e pentru voi.
    Nu-mi mai place · Răspunde · 1 · 24 minute
    Anca Tautu
    Anca Tautu Asa cum inteleg eu functionarea schemei influentelor astrale, acolo unde este NN in Fecioara (casa respectiva, gradul 12-13 Fecioara, acum) manifestam disponibilitatea de tipul alege si implica-te. Pe masura ce facem asta, "se aliniaza" lucrurile in zona Pluton (14-15 Capricorn), iar la trecerea Lunii simtim imboldul si alinierea, impreuna, destul de transant, datorita aspectului de trigon, dar si datorita retrogradarii lui Mercur care, ne ajuta sa asezam lucrurile intr-un inteles, sau mai multe. In cazul meu lucrurile sunt destul de subtile, pentru ca se deruleaza pe casele 8 (NN) - 12 (langa ASC, Pluton). Dar, e foarte clar, pentru ca accept si primesc, retrogradarea lui Mercur stimuland Saturn-Jupiter din casa 1. Oriunde s-ar potrivi pe harta natala planetele, ele lucreaza similar, pe domenii diferite, accentuand anumite nuante, in functie de planetele din harta natala cu care lucreaza, in plus fata de cele din tranzit. Ramane sa urmarim ideea de baza si vom folosi ce avem fiecare de folosit.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.182 seconds
    Powered by Kunena Forum