• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 16-22 octombrie 2016

    16-22 octombrie 2016 7 years 7 months ago #744

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    N-am deschis subiectul saptamanii si n-a reclamat nimeni :)
    Mercur a iesit din mersul retrograd, dar inca se afla in faza de "stationare" ... abia dupa momentul de echinoctiu se va vedea miscarea.
    Energetic vorbind, pare a fi foarte potrivit.
    Practic absorbim energia noua in pauza mentala fiind :) ... asta nu inseamna ca va fi liniste in mintea tuturor ... dar putem intelege ca rulajul mental nu are forta - asta ca sa fie linistiti si cei care nu reusesc sa faca liniste :)
    Primiti suportul energetic fara sa-l bruiati cu analiza si verdicte.
    Stim ce sa facem cu ce primim acum si o sa ne prindem repede.
    Observati totusi gandurile, pentru ca ele ne spun ceva zilele astea.
    Mai ales dimineata la trezire. Dar si oricand, maine si maine noapte.
    Momentul de echinoctiu va fi in jurul orei 17:15.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    16-22 octombrie 2016 7 years 7 months ago #745

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Discutie din grupul Facebook :
    Ma gandeam eu ca se subintelege :) ca puterea gandului dirijat (algoritmilor) este foarte mare astazi - dupa cum am vorbit la intalnirea on-line (si la atelier).
    Faza de stationare din ciclul de retrogradare poate fi perceputa energetic similar cu faza de Luna Noua cand, dirijam mai usor energia.
    In cazul acesta vorbim de energia mentala, cu aplicabilitatea ei inclusiv in comunicarea de orice tip, deci si intuitiv.
    Cumva, ar exista o stare de imponderabilitate a gandului (vezi pluta energetica constienta - exercitiul facut constient atunci cand nu vrem sa intervenim in potrivirea lucrurilor).
    In aceasta stare, putem interveni cu mobilizarea puterii gandului - este nevoie de mobilizare constienta, pentru ca tendinta este de "fara impact".
    Prin urmare, gandul clar, mobilizat (adica cu incredere) si dirijat (cu focusare-concentrare, repetare daca simtiti nevoia) poate misca mai usor energia in sensul algoritmului.
    Mai ales cu energia de tip Fecioara (observare si eficacitate), pe care o preiau si pe care o moduleaza, procesele mentale acum, Mercur fiind in Fecioara.
    La toata ideea asta se adauga detaliul foarte valoros : trigonul Mercur-Pluton care, tocmai asta face - da forta de impact, deci apmlifica sensul de bazaal exercitiului. Iar din Capricorn, construieste - stiu astrele ce fac :)
    Si toate acestea in timpul "curgerii" energiilor acestui echinoctiu, intr-un context care ne ofera si ne asigura accesul la cunoastere.
    Exercitiul personal si de grup ar fi sa primim si sa folosim informatia, sa alegem chiar daca pare ca nu avem de ales. Initiem (si chiar realizam, intre timp) astfel, o transformare pe care o vom intelege mai apoi si care va fi vizibila pana la solstitiul de iarna.
    Spor maxim.

    Gabriela Istoc
    Gabriela Istoc Mulțumim!
    Îmi place · Răspunde · 3 ore
    Maria Cristina
    Maria Cristina Mercur la mine acum e in 12...Pluton in 4... Imi puteti sugera un algoritm potrivit?
    Îmi place · Răspunde · 3 ore
    Maria Luminita
    Maria Luminita Mulțumesc!
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 1.030 seconds
    Powered by Kunena Forum