• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 10-15 octombrie 2016

    10-15 octombrie 2016 7 years 7 months ago #750

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    De pe grupul facebook :
    Poate aveti rabdare astazi si nu va grabiti sa analizati si sa judecati :) poate prindeti niste posturi straine cu informatii de folos, chiar daca nu vedeti acum folosul. E zi de luat notite pe firul scurt.
    Comentarii
    Anca Tautu E zi de sedinta in echipa :)
    Ana Fratian Multu! La fix a venit! ❤
    Anca Tautu Deci, putem propune si noi subiecte de discutie, in sedinta, Cereti lamuririle de care aveti nevoie.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    10-15 octombrie 2016 7 years 7 months ago #751

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    De pe grupul facebook :
    Roxana Agripina
    Ieri la 12:27
    Am o nelamurire ,nedumerire sau o neclaritate :)) Cerem indrumare si sfat unui astrolog de ex despre o relatie . Noi suntem in acea relatie si ne am dori sa mearga cat mai bine si primim informatia ca relatia e sortita esecului. Ce facem? Pe de o parte am cerut indrumare si am primit .Pe de alta parte ce am primit nu corespunde dorintelor noastre . Ce ar fi potrivit sa decidem sa facem?

    Raluca Ra Draga Roxana, chiar si Universul nu trimite informatii despre "relatia sortita esecului" :) am cerut si eu semne la un moment dat. Incheierea unei relatii se face intr -o stare de claritate cand nu mai vibreaza absolut nimic la interior in legatura cu partenerul. Putem face o lista intreaga de motive pentru care incheiem o relatie. Doar vocea interioara aduce claritate. E o responsabilitate mare pentru cineva din exterior sa afirme ca mai ai sau nu legatura cu cineva. Mie mi-a zis cineva sa nu inchei ca omul e bland si vesel. La nivel de suflet cu siguranta era. Realitatea manifestata era alta. Simturile m- au ghidat altfel si azi ma simt implinita cu alegerea facuta :) In orice situatie exista multe unghiuri de a privi.
    Îmi place · Răspunde · 5 · Acum 23 de ore

    Roxana Agripina Mulțumesc!
    Îmi place · Răspunde · Ieri la 12:51

    Anca Tautu Un astrolog adevarat nu-ti da un astfel de raspuns - zic eu. Dar ce stiu eu :) Asta iti poate spune oricine, nu numai un astrolog - parintii, prietenii, altii care n-au treaba nici cu tine nici cu partenerul. Iar "indrumare" nu inseamna ceea ce ar spune astrologul, sau oricine altcineva. Indrumarea este ceea ce vine din tine, sau vine din afara dar declanseaza in tine starea de claritate doar pentru ca auzi si nu pentru ca te convinge. Sunt lucruri diferite. Si, nu cereti astfel de raspunsuri ... de ce sa faci ceva in viata ta, cu viata ta, dupa cum spune altcineva ? Cineva -ul acela isi vede de viata lui dupa ce-si da cu parerea despre viata ta :) Astrologul, daca chiar vrea sa te ajute, iti spune ce efort sa faci ca sa te intelegi mai usor cu celalalt. Sau iti spune ce merge mai usor, in ideea de a folosi ceea ce merge ca sa faci sa merga si restul. Mie mi se pare inconstienta sa spui ca o relatie va merge sau nu. Poti spune cum crezi ca va merge, din ce se vede in analiza. Dar nu ca nu va merge - pentru ca nu ai cum sa stii asta. Poate cei doi fac efortul individual prin care invata ce au de invatat si fac sa mearga relatia. Poate se iubesc si nu dau doi bani pe criteriile astro :) Si mai depinde si cum integrezi criteriile astro. Iar dorintele noastre nu reprezinta intotdeauna scopul nostru. Si scopul se simte. Cam asa, la foc automat, ca azi am fost foarte putin pe aici.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    10-15 octombrie 2016 7 years 7 months ago #752

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Marcela Stefan
    ma lamuriti va rog cum se folosec algoritmii,ma refer la stare,timp,loc,atitudine,mental sau cu voce tare....stand.in mers...chestii de astea...

    Anca Tautu In ordinea scrierii :) : cu convingere, oricand, oriunde as fi, cu incredere si in "pace", mental sau cu voce tare, cand iti vine, stand sau in mers, cu capul in jos :) sau intr-un picior ... ca sa fie si mai clar, toata gandirea si vorbirea noastra lucreaza si produce efecte in mediul energetic pe principiul algoritmilor, continuu, adica non-stop ... din momentul in care ne propunem lucrul constient cu algoritmi incepe ordonarea fluxului mental si reorganizarea interioara ... ceea ce conduce la un mod de a gandi algoritmat si la starea observata ... ceea ce conduce la interactiune constienta in mod continuu .... ceea ce conduce la materializare constienta. Exista la finalul fiecarui buletin un link catre buletinul care face paralela algoritmi-afirmatii unde am explicat asa cum inteleg eu modul de lucru. O sa-l aduc aici in postare separata. Dar mai vorbim si ne mai lamurim.
    Îmi place · Răspunde · 1 · 1 oră

    Marcela Stefan Multumesc mult

    Gabriela Istoc Eu ,de exemplu, mi-am schimbat parolele unor conturi, gen facebook, yahoo, gmail, cu algoritmi/afirmatii ,de genul: Eu sunt Lumina pura!

    Anca Tautu Deci, acesta este link-ul care se afla la finalul fiecarui buletin, catre buletinul care face paralela algoritmi-afirmatii unde am explicat asa cum inteleg eu modul de lucru. Va mai aduc si alte idei care au fost preluate in diferite buletine sau postari.
    www.astromercur.ro/index.php/program-com...-afirmatii-algoritmi
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.740 seconds
    Powered by Kunena Forum