• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 3-10 aprilie 2017

    3-10 aprilie 2017 7 years 1 month ago #812

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Salutari tuturor,
    Este posibil sa simtim zilele acestea o mai mare dorinta de implicare – de a face, de a ne misca, de a accepta lucrurile noi, de a misca lucrurile, si pe cele vechi si pe cele noi :)
    Cu gandul scurt si clar, transmiteti “mutarea” voastra mediului energetic si folositi raspunsul (mutarea mediului) ca sa construiti urmatoarea mutare.
    Efortul cerut ar fi sa ne pliem pe ceea ce vine, pe ceea ce avem la dispozitie, sa folosim oferta, stiind ca participand, intelegem.
    Nu asteptati sa intelegeti, mai intai. Logica implicarii se dezvaluie participand.
    Observati indemnul care vine din interior si, aveti curaj sa-l si urmati, stiind ca va repozitionati continuu in flux – deci, stim asta si, cu aceasta constienta observam si alegem, iar observam, iar alegem.
    Mutati atentia de pe cauze, pe scopurile voastre.
    Atentia alimenteaza constructia, alimentam scopul.
    Intelesurile se leaga in ritm vioi.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    3-10 aprilie 2017 7 years 1 month ago #813

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Din grupul facebook :
    Roxana Agripina
    Am o prietena careia i-a murit fata la varsta de 18 ani intr-un accident de masina. A cautat sa afle ce s-a intamplat cu fata ei dupa ce a murit si la doi ani de la moartea fetei a gasit pe cineva care face sedinte de hipnoza regresiva . Din cate am inteles din acea sedinta de hipnoza fata trebuia sa aibe alt destin ,dar din cauza unor ïnterferente"( asa erau numite ) ea a avut acel accident si a murit. Se poate vedea in harta natala a cuiva daca cursul vietii lui este asa cum a fost scris sau nu? Moartea poate fi doar un simplu accident datorat unor asa zise interferente?

    Anca Tautu Astrologic vorbind, pe harta se vad indicii, indiciile arata posibilitati, iar descrierea posibilitatilor depinde de cunoasterea si viziunea celui care vede indiciile. Este mult mai simplu sa gasesti indicii care sa probeze un eveniment care s-a petrecut si, sa spui ca astrologia functioneaza, decat sa folosesti indicii pentru a construi o experienta si, sa spui ca astrologia functioneaza, dupa ce experienta te-a multumit prin rezultatul ei. Zic eu ... Eu inte;eg ca "interferente.e" (depinde si ce intelegem prin asta) nu se produc intamplator, la fel ca nimic altcvea, sau la fel ca orice altceva. Eu inteleg ca totul se construieste pe principiul rezonantei. Este posibil ca la un anumit moment, omul sa-si renegocieze contractul - adica sufletul omului. Sa nu-i placa linia pe care a intrat omul, mai alaes daca se preconizeaza o abatere grava de la drum. Sufletul poate alege sa nu piarda timpul, si foloseste orice metode. Dar, ca si in astrologie, fiecare cale, deci si hipnoza, aduce raspunsuri in functie de cine si cum le cere, de cum le intelege si le prelucreaza, apoi le transmite. Raspunsul primit de aceasta mama are un inteles pentru ea, daca a ajuns la ea. Poate a ajutat-o sa ia niste decizii, pe care nu le-ar fi luat altfel, sau poate ca tocmai i-a testat capacitatea de discernamant, sau poate a incurajat-o sa caute alt raspuns, sau poate trebuia sa ierte pe cei implicati in accident sau ... multe alte variante.Eu cred ca nu s-a irosit o viata ... economia Universului nu lucreaza astfel. Din ce am mai inteles si noi. Sau, poate cine stie ce mai descoperim. Cu ce stiu si simt eu, cred ca acel raspuns fie nu a fost complet, fie nu a fost transmis in forma lui optima.

    Roxana Agripina Mulțumesc. Așa simt și eu. Nu pot să cred că Universul acționează la întâmplare. Uneori cautarea unui răspuns de aseamănă cu un joc de puzzle. Fiecare piesa da imaginii un nou înțeles.

    Anca Tautu Si, eu as mai spune ceva. Pentru ca suntem aici mai multi care lucram cu omul. Chiar daca un "consilier" ar ajunge la o astfel de concluzie si chiar crede ca este cea corecta, atunci mie mi se pare potrivit sa nu o transmita astfel, parintelui, ci altfel, in alta forma. Una este sa primim informatie, ca sa putem gestiona o situatie si o discutie si, alta este sa transmitem ceea ce este de transmis.

    Raluca Ra Se zice ca sunt suflete care aleg cum sa plece de aici apeland la cei care ii ajuta (vezi persoana care a creat impactul) sau suflete care ajung prea devreme pe pamant ... o explicatie exista, insa dupa ce acesta a trecut dincolo noi cei ramasi putem sa ajutam cu gandul, cel putin, si sa facilitam trecerea in lumina. Restul e pentru mintea omului care cauta raspuns. Nu e usor, stiu. Fie primite in lumina toate sufletele.
    Roxana Agripina Așa să fie !
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.391 seconds
    Powered by Kunena Forum