• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 19-25 aprilie 2017

    19-25 aprilie 2017 7 years 3 weeks ago #814

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Comentarii din grupul facebook :
    Ana Fratian Multumim! ❤️ Experiente solicitante, intr-adevar! Asteptam ceva liniste in perioada de dupa Paste, dar se pare ca e spor maxim la recalibrari interioare . Multumim pentru indrumare, ca de obicei, vine la fix!
    Anca Tautu Poate fi spor maxim in liniste :)
    Ana Fratian la asta lucrez acum. La linistea din mijlocul vartejului. Se lasa putin asteptata
    Anca Tautu Liniste sau vârtej ... e o chestiune de perceptie, zic eu. Stiu ca v-am innebunit cu perceptia asta, dar, daca folosim reglajul perceptiei, facem mare economie la capitolul griji inutile.
    Ana Fratian Stiu ❤️. Ce e interesant este ca sunt intr-un vartej de perceptii. E ca si cum constienta mea este bilocata: la nivelul pamantean al emotiilor, dar si la nivelul tehnic de sus, de unde se vede lectia. E un soi de slalom intre diferitele pozitionari interioare, date de perceptiile diferite. Azi m-am simtit ca si cum ar fi trecut un camion peste mine. E foarte interesanta perioada, dar (deocamdata) si foarte solicitanta.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    19-25 aprilie 2017 7 years 3 weeks ago #815

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Asteptati sa descifrati ziua de astazi. Nu va grabiti cu concluzii, cu etichete sau decizii. Suntem cumva intre ce vrem si ce ne-ar fi potrivit sa alegem. Chiar daca cele doua nuante arata acelasi lucru, este important sa avem si motivatia adevarata, lamurita si ajustata astfel incat sa ne asezam mai bine in planul de lucru.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    19-25 aprilie 2017 7 years 3 weeks ago #816

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Aici ar fi un rezumat foarte concentrat, pe ideea colaborarii Saturn - Uranus despre care am vorbit aseara.
    Am uitat sa spun aseara, sa aveti rabdare cu ideile astea, nici nu le luati, pur si simplu, si nici nu le respingeti, inca. O sa cititi probabil mai multe materiale despre aceasta colaborare planetara, din mai multe surse. Filtrati fara sa respingeti irevocabil, dar si fara sa stabiliti un advar absolut. Adevarul ales reprezinta ceea ce intelegem chiar acum.
    Tema aceasta poate fi valabila tot anul acesta, precum si urmatorul an.
    "Tema pentru acasa :)
    Pana la atelierul de miercuri, 26 aprilie, dedicat ciclului Lunii Noi in Taur – recapitularea procesului de schimbare, pe care l-am trait in vremurile cuadraturii Uranus-Pluton (2012-2015).
    Am inteles ? Am ales? Am acceptat sarcinile noi? ... din procesul schimbarii, din ultimii ani?
    Vrem? Ne place? Facem ceva deja? In sensul pe care l-am perceput noi ca ar fi potrivit?
    Dincolo de alegere, traim implicarea, care de fapt implineste alegerea."

    astromercur.blogspot.ro/2017/04/ce-facem...ma-pentru-acasa.html
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.171 seconds
    Powered by Kunena Forum