• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 11-18 mai 2017

    11-18 mai 2017 7 years 20 hours ago #820

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    De pe grupul facebook :
    Rabdare, toleranta, mai ales cu voi, pentru ca energia poate scoate la suprafata lucruri care nu ne plac - dar si asta depinde de cum ne uitam la ele.
    Sau poate le-ati vazut deja zilele trecute si acum doar intelegeti.
    Recunoasteti asteptarile pe care le aveti, pe care le-ati avut, care s-au activat in ultimele zile, asezati-le energetic - adica recunoasteti ca sunt asteptari si, recunoasteti ca nu aveti nevoie nici de ele (de asteptari) si nici de obiectul asteptarilor - pentru ca oricum, construiti ceea ce chiar va trebuie, chiar acum.
    Ana Fratian La mine de abia acum se simte energia asta, si este incredibil de apasatoare. Pfff, cred ca mi-am activat toate resursele de rabdare ...
    Anca Onofrei Si la mine s au activat asteptarile mai tarziu si multumesc si sunt recunoscatoare omului care le a activat fara sa stie evident
    Ana Fratian Catre recunostinta ma indrept si eu, dar deocamdata este intermitenta, inoata intr-un ocean de furie ... Aici am de lucrat acum
    Anca Onofrei Da exact. Am trecut si eu printr un soi de revolta, adica cum, pleci si nu spui. Uitandu ma cu detasare pare atat de comica aceasta abordare a omului care are asteptari din partea celuilalt.
    Anca Tautu Oceanul isi schimba vibratia dupa cum schimbi tu perceptia.
    Anca Tautu Pe principiul difuzarii stirilor in presa "va fi, este si a fost" , la fel lucreaza si energia aspectelor astrale, inainte, in timpul si dupa producerea aspectului. Cu particularitatile de rigoare.
    Anca Onofrei Recunostinta vine din faptul ca omulețul mi a dat ocazia sa vad ce e dedesubt si universul cumva nu m a lasat sa acumulez prea multe asteptari si m a avertizat ca sa le eliberez. Eu asa am simtit. Dupa revolta cumva am trecut la bucuria ca am vazut de fapt ce a insemnat aceasta experienta.

    In completare la tot ce am vorbit noi pe aici : undeva la cel mai inalt nivel, contextul perioadei, (tot anul, dar mai ales in acest ciclu) ne impinge sa ne asumam schimbarea, care, poate fi pe multe directii si niveluri.
    Dar, totul pleaca de la schimbarea omuletului.
    Si asta constientizam in acest ciclu.
    Vedem cum ne-am schimbat, sau cum ne-ar fi potrivit sa ne schimbam si, ne manifestam in acest sens al schimbarii pe care am facut-o, o facem si o vom face in continuare, continuu.
    Nu va descurajez, dar toleranta pe care o manifestati acum, devine de fapt "intelegere", intelepciune, care se vor manifesta de la sine ulterior, devenind mod de abordare obisnuit.
    Felicitari si spor maxim :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    11-18 mai 2017 6 years 11 months ago #821

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Maine dimineata se formeaza aspectul de trigon Saturn - Uranus (07:44) ... teoretic, zilele acestea am trait un fel de destelenire mentala, la un nivel mai inalt cumva, sau mai profund. Ati observat cumva in ultimul timp cum vi s-au modificat niste repere? Cum intelegeti niste lucruri altfel ... cum va uitati la niste situatii, altfel, la niste oameni, la voi :) zic si eu ... poate va ajuta. Buletinul va iesi la noapte.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.526 seconds
    Powered by Kunena Forum