• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!
    • Page:
    • 1
    • 2

    TOPIC: 24-30 martie 2018

    24-30 martie 2018 6 years 1 month ago #857

    • corina
    • corina's Avatar
    • Offline
    • Senior Member
    • Posts: 61
    • Thank you received: 61
    • Karma: 1
    Aaa , da am scapat din vedere ca tranzitul prin casa 1 activeaza si casa opusa ..
    Multumim
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: adminanca

    24-30 martie 2018 6 years 1 month ago #858

    • clara
    • clara's Avatar
    • Offline
    • New Member
    • Posts: 2
    • Thank you received: 2
    • Karma: 0
    Buna tuturor,
    Scriam acum ceva timp din gandurile mele:
    „Din 14 februarie sunt in concediu medical ca urmare a agravarii durerii din umarul stang care a ajuns gradual pana la incapacitatea de a-mi folosi bratul in viata de zi cu zi.Nu stiu inca cum sa privesc situatia, am fost oprita, pentru binele meu suprem, din ceea ce faceam mai putin bine...o lipsa de mobilitate in gandire concretizata, o neacceptare a unei parti din mine a iesit sincer la suprafata prin corpul meu cu multa durere/furie reprimata. Lectia acceptarii continua pana voi intelege si (ma) voi ierta, stiu teoria...Si in fiecare seara adorm in pace si ma trezesc cu gandul devenit afirmatie : „Bratul cel lung al Domnului se intinde peste oameni si circumstante, controland situatia in care ma aflu si protejandu-mi interesele.” Am cedat constient puterea personala devenita neputinta, in fata Puterii Supreme... Exercitiul e complex aici in concret, pentru ca toate imi par amestecate, munca, sanatatea si relationarea, sunt prea multe date chiar daca stiu reperele sugerate de dvs, firul rosu e relationarea zic eu...”
    Atunci erau aglomerate tranzitele in Pesti, inotam in marea mea de lacrimi si nu-mi ajungea marea mea, am plans si pentru altii pana am inceput sa inteleg de ce chiar inainte de LN Pesti care a poposit peste Chiron natal (casa I-a si a inceput sa se produca o schimbare in atitudine, toata invalmaseala de trairi era in mine, traiam, deci eram vie, cum de am putut uita asta ? Vaaai , amara e durerea uitarii si a separarii de tot ce e divin, cand credeam ca toate mi se intampla (numai mie :P ) si eu sunt singura printesa pe acest pamant si privesc lumea cu lupa mea roz (Jupiter retrograd fix peste careul dintre Neptun si conjunctia Venus/Jupiter din natala).
    Acum :) , am inceput sa pot folosi bratul, da, am alta perspectiva, inca mai lucrez la ea, e vremea potrivita, doar e Mercur Rx in Berbec prin casa II-a natala - valoarea personala in alta lumina, maturand si la propriu tot ce am acolo si vis-a-vis unde e Mercur in Balanta, si face trigoane si cu tot ce am in Leu si Sagetator, sper sa mobilizez „lenea” trigoanelor, poate ma sfatuiti si pe mine cu o idee.Multumesc :)
    Last Edit: 6 years 1 month ago by clara.
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: adminanca

    24-30 martie 2018 6 years 1 month ago #859

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    clara wrote:
    Buna tuturor,
    Scriam acum ceva timp din gandurile mele:
    „Din 14 februarie sunt in concediu medical ca urmare a agravarii durerii din umarul stang care a ajuns gradual pana la incapacitatea de a-mi folosi bratul in viata de zi cu zi.Nu stiu inca cum sa privesc situatia, am fost oprita, pentru binele meu suprem, din ceea ce faceam mai putin bine...o lipsa de mobilitate in gandire concretizata, o neacceptare a unei parti din mine a iesit sincer la suprafata prin corpul meu cu multa durere/furie reprimata. Lectia acceptarii continua pana voi intelege si (ma) voi ierta, stiu teoria...Si in fiecare seara adorm in pace si ma trezesc cu gandul devenit afirmatie : „Bratul cel lung al Domnului se intinde peste oameni si circumstante, controland situatia in care ma aflu si protejandu-mi interesele.” Am cedat constient puterea personala devenita neputinta, in fata Puterii Supreme... Exercitiul e complex aici in concret, pentru ca toate imi par amestecate, munca, sanatatea si relationarea, sunt prea multe date chiar daca stiu reperele sugerate de dvs, firul rosu e relationarea zic eu...”
    Atunci erau aglomerate tranzitele in Pesti, inotam in marea mea de lacrimi si nu-mi ajungea marea mea, am plans si pentru altii pana am inceput sa inteleg de ce chiar inainte de LN Pesti care a poposit peste Chiron natal (casa I-a si a inceput sa se produca o schimbare in atitudine, toata invalmaseala de trairi era in mine, traiam, deci eram vie, cum de am putut uita asta ? Vaaai , amara e durerea uitarii si a separarii de tot ce e divin, cand credeam ca toate mi se intampla (numai mie :P ) si eu sunt singura printesa pe acest pamant si privesc lumea cu lupa mea roz (Jupiter retrograd fix peste careul dintre Neptun si conjunctia Venus/Jupiter din natala).
    Acum :) , am inceput sa pot folosi bratul, da, am alta perspectiva, inca mai lucrez la ea, e vremea potrivita, doar e Mercur Rx in Berbec prin casa II-a natala - valoarea personala in alta lumina, maturand si la propriu tot ce am acolo si vis-a-vis unde e Mercur in Balanta, si face trigoane si cu tot ce am in Leu si Sagetator, sper sa mobilizez „lenea” trigoanelor, poate ma sfatuiti si pe mine cu o idee.Multumesc :)


    Clara draga, am cautat si am gasit mesajul tau, asa cum l-am lasat, marcat, ca sa nu-mi scape :) si ca sa revin asupra lui. A ajuns mesajul acela in cea mai plina saptamana a anului, pentru mine, si recunosc ca mi-a scapat pana la urma.
    Le iau pe rand, punctual, si voi reveni pana spre seara sau la noapte, cu un material pentru zilele acestea.

    Durerea la umar inteleg eu ca reprezinta o supra-incarcare cu sarcini care, fie ca nu sunt ale noastre fie ca nu sunt prioritare chiar acum.
    Luna Noua in Pesti, la pachet cu echinoctiul si cu retrogradarea lui Mercur reprezinta pentru toti, o resetare la o scara mai mare. Noi facem frecvent resetari. Acum insa facem o resetare mai importanta.
    Fiecare simte in fizic pe undeva chestia asta. Pentru ca, ne-am ridicat nivelul de absorbtie si pastrare a Luminii in corp, ceea ce presupune o recalibrare a corpului pe noul nivel de functionare si, fiecare se mai dezmorteste pe ici pe colo.
    Cu atat mai mult cei care sunt la revoltia chironiana (Chiron peste Chiron natal).
    Referitor la afirmatii : sa fie scurte, maxim 5-6 cuvinte ... planurile energetice nu au nevoie de cuvinte, ele sunt pentru mintea noastra si pentru concentrarea noastra.
    Apoi, afirmatia lucreaza impreuna cu starea (acesta este algoritmul)
    Deci, potriviti starea potrivita :) la fiecare gand (zicere) cu care lucrati.

    Ai spus tu aici : Am cedat constient puterea personala devenita neputinta, in fata Puterii Supreme.

    Eu inteleg ca puterea personala este un dar divin si Divinul (oricum il intelegeti voi) nu vrea darul inapoi :)
    Eu inteleg ca imi aliniez puterea cu planul meu de viata, nu o cedez nimanui ... pentru ca nu stiu ce si cum functioneaza pe sus, totul se raporteaza la cum vad si inteleg, mental niste lucruri la un anumit moment, deci, pot ceda puterea pe directii diferite.
    Ideal ar fi sa folosesc puterea personala, si ceea ce as avea de facut ar fi doar sa o aliniez/realiniez cu planul meu de viata, acel plan cu care am venit si asupra caruia am si eu, omul, drepturi de autor si drepturi de (re)negociere.
    Cedarea apare ca subiect atunci cand ma impotrivesc, ma lupt, si, nu cedez in fata nimanui de fapt, cedez in fata planului meu, adica a mea, pentru ca am participat la construirea planului, sau l-am acceptat in totalitate inainte de a veni aici - daca mai credem asta. Daca nu, atunci facem alta discutie :)

    Trigonul este o energie foarte dinamica.
    Lenea trigonului este o perceptie, care ia in calcul doar teoretic potentialul.
    Energia trigonului activat, sau in tranzit, te misca, te impinge sau te trage.
    Daca faci o alegere, atunci totul se misca.
    Daca doar te intrebi ce alegere sa faci, atunci s-ar putea sa te ia pe sus.

    Plansul a fost in ton cu energia chironiana a perioadei, mai ales a revolutiei chironiene, pentru tine, ai eliberat si apoi ai inceput sa te misti.

    Firul rosu e relationarea - intotdeauna :) pentru ca totul pleaca de la relatia mea cu mine, din care se naste restul - asa inteleg eu. Voi reglati-va intelesul vostru.

    Prin urmare, va indemn sa va uitati la voi ca la instrumentul vostru :)
    Folositi puterea, nu o cedati.
    Aliniati-va planului, chiar daca nu-l vedeti, il acceptati ca potential, declarandu-va disponibilitatea de a infaptui planul si, stiind ca asta veti face.
    Alegeti stiind ca lasati echipa sa va optimizeze alegerea.
    Primiti optimizarea si lucrati cu ea.
    Veti ajunge in punctul in care sa intelegeti si sa va placa, daca nu va lasa mintea sa va placa de la inceput.

    Mai vorbim :) - eu am trecut printr-o receala zdravana dupa simpozion, inca nu mi-am reglat vocea complet si nici nasul nu ma lasa in pace :) deci, ne spalacim si mergem mai departe, dar mai sus.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: clara
    • Page:
    • 1
    • 2
    Time to create page: 0.337 seconds
    Powered by Kunena Forum