• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!
    • Page:
    • 1
    • 2

    TOPIC: 24-30 martie 2018

    24-30 martie 2018 6 years 1 month ago #850

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Poftiti va rog :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: clara

    24-30 martie 2018 6 years 1 month ago #851

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Despre Mercur retrograd, o tema prezentata la simpozionul Ritmuri Astrale de catre Zinaida Visnevscaia de a Chisinau :
    www.facebook.com/notes/ritmuri-astrale-s...ad/1844688622272659/

    Va invit sa vedeti si celelalte teme pe pagina simpozionuluiȘ
    www.facebook.com/RitmuriAstrale/
    Spor maxim!
    anca
    Last Edit: 6 years 1 month ago by adminanca.
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: Diana

    24-30 martie 2018 6 years 1 month ago #852

    • Diana
    • Diana's Avatar
    • Offline
    • New Member
    • Posts: 12
    • Thank you received: 12
    • Karma: 0
    Eu m-am apucat chiar ieri, pe prima zi a retrogradării lui Mercur, de o tehnică de purificare a limfei, care durează trei zile. Ieri mi-a fost al naibii de rău, am vomat și am avut o mare durere de cap. Mă gândeam să o las baltă, dar, fiindcă dimineață mă simțeam bine, azi am continuat. Știu că tehnicile astea e mai bine să le faci pe lună în scădere, dar n-am mai avut răbdare. Mercur retrograd ce părere are despre ele? :)
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: adminanca

    24-30 martie 2018 6 years 1 month ago #853

    • corina
    • corina's Avatar
    • Offline
    • Senior Member
    • Posts: 61
    • Thank you received: 61
    • Karma: 1
    Bine v-am gasit !
    Abia acum m-am prins ca vorbim pe aici , ca n-am vazut nici un link si buletinul era atasat acolo la vedere, mura in gura. :cheer: Multumim
    Tema e Mercur retrograd ???
    Da..se anunta interesant (la mine in casa 1 exact pana pe Ascendent )..Si chiar daca se plimba acum prin Berbec , inteleg eu ca
    pentru fiecare din noi pastreaza ceva din tema natala ,la mine Capricorn..
    Vad ca perioada de umbra a adus catre mine multa lume , cunostiinte de care luasem distanta , inclusiv o prietena din liceu cu care
    am pierdut de vreo 30 de ani legatura...Tind sa cred ca tema este de modelare cumva a interactiunii cu ceilalti ,a tendintei mele de
    a tine la distanta persoanele care nu sint ca rezoneaza cu mine ..pana la urma asta e o forma de control,nu ?? si de a limita optiunile..
    Oricum , am inceput sa lucrez constient la tendinta asta de izolare ( tipic Capricorniana) , sa accept invitatii la care primul instinct era sa
    zic nu , sa ma mai exteriorizez in diverse situatii , sa scriu aici pe forum ...
    Urmaresc cu interes ce va aduce perioada :)
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: adminanca

    24-30 martie 2018 6 years 1 month ago #854

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Diana Bucur wrote:
    Eu m-am apucat chiar ieri, pe prima zi a retrogradării lui Mercur, de o tehnică de purificare a limfei, care durează trei zile. Ieri mi-a fost al naibii de rău, am vomat și am avut o mare durere de cap. Mă gândeam să o las baltă, dar, fiindcă dimineață mă simțeam bine, azi am continuat. Știu că tehnicile astea e mai bine să le faci pe lună în scădere, dar n-am mai avut răbdare. Mercur retrograd ce părere are despre ele? :)

    Ma documentez putin ca nu stiu sa spun acum ce planeta guverneaza limfa.
    Dar, simptomele arata ca actiunea/curatarea este pe modul de a gandi (durerea de cap), plus ca mercur retrogradeaza in Berbec (capul), pe procesarea informatiei, inclusiv acceptarea informatiei - varsaturile.
    Este o procedura mai profunda decat o detoxifiere pur si simplu, deci retrogradarea lui Mercur ajuta constientizarile.
    Este posibil ca pe Luna in descrestere sa fie mai suportabil.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    24-30 martie 2018 6 years 1 month ago #856

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    adminanca wrote:
    corina wrote:
    Bine v-am gasit !
    Abia acum m-am prins ca vorbim pe aici , ca n-am vazut nici un link si buletinul era atasat acolo la vedere, mura in gura. :cheer: Multumim
    Tema e Mercur retrograd ???
    Da..se anunta interesant (la mine in casa 1 exact pana pe Ascendent )..Si chiar daca se plimba acum prin Berbec , inteleg eu ca
    pentru fiecare din noi pastreaza ceva din tema natala ,la mine Capricorn..
    Vad ca perioada de umbra a adus catre mine multa lume , cunostiinte de care luasem distanta , inclusiv o prietena din liceu cu care
    am pierdut de vreo 30 de ani legatura...Tind sa cred ca tema este de modelare cumva a interactiunii cu ceilalti ,a tendintei mele de
    a tine la distanta persoanele care nu sint ca rezoneaza cu mine ..pana la urma asta e o forma de control,nu ?? si de a limita optiunile..
    Oricum , am inceput sa lucrez constient la tendinta asta de izolare ( tipic Capricorniana) , sa accept invitatii la care primul instinct era sa
    zic nu , sa ma mai exteriorizez in diverse situatii , sa scriu aici pe forum ...
    Urmaresc cu interes ce va aduce perioada :)

    Deci lucrezi pe axa relationala. Si dezvolti initiativa in interactiune :)

    Pentru orice tranzit, avem in vedere nuanta planetara din harta natala, pentru ca harta natala arata cum am eu tendinta sa folosesc acea energie planetara. Sigur ca avem in vedere etapa de viata in care se afla omul si eventual ceea ce a reusit sa modeleze, intre timp - adica se poate intelege dintr-o discutie daca omul a lucrat ca sa modeleze tendinta sau pe unde se afla in acest proces.
    Eu ma uit mai mult (sau in primul rand) la casa in care se face o retrogradare. Nuantele de semn le caut mai putin, pentru planetele personale, casa si aspectele insa inteleg eu ca ma orienteaza in actiune, in ceea ce se face pe casa respectiva. Nuantele de semn inteleg eu ca se adapteaza la situatie, adica omul se adapteaza daca incepe sa lucreze cu sine.
    Dar, pana la urma fiecare vede ce asteapta sa vada :) adica ce are nevoie sa vada ca sa lucreze dupa cum i se potriveste.
    La mine Mercur este in casa a8-a in Balanta. Retrogradeaza pe casa 2 - si n-am fost atenta pana acum la asta, adica zilele astea, sa spunem inca inainte de atelierul la care am vorbit despre ciclul acesta - primesc critici constructive :) ... dar cand te lasi in flux, deja nu mai urmaresti toate detaliile.
    Am vazut insa ca mi-au venit idei si mi-am reamintit altele pe care am tot spus ca le fac, despre cum sa refac/imbunatatesc niste lucruri care tin de munca mea, pentru a pune in valoare posibilitatile pe care le ofera munca mea - chestii de casa 2, a prezenta si a folosi resursele, ideea de baza din care se dezvolta celelalte idei de casa 2. Sunt lucruri pe care le am de mult in vedere, dar de care nu m-am ocupat.
    Daca ma refer la Balanta in care este Mercur natal, pot spune ca a aparut inainte de intrarea in retrogradare, o varianta de colaborare ... ciudata chestie, pentru ca eu inteleg si stiu ce este colaborarea si munca de echipa (am facut sport de echipa) dar, cand a fost vorba sa muncesc, am facut-o singura, din motive de ritm si de viziune, (Uranus conjunct cu NN). Am acceptat sa colaborez, urmand sa potrivim lucrurile in timpul retrogradarii.
    Deci lucrurile astea le-am observat fara sa fiu constienta/atenta pe unde retrogradeaza Mercur pe harta mea.
    Eu va indemn sa va uitati pe harta - cei care lucrati cu harta - si apoi sa uitati, sa reveniti doar cand aveti vreo rezerva pentru a va implica cumva.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: corina, clara
    • Page:
    • 1
    • 2
    Time to create page: 0.345 seconds
    Powered by Kunena Forum