• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!
    • Page:
    • 1
    • 2

    TOPIC: 31 martie - 7 aprilie 2018

    31 martie - 7 aprilie 2018 6 years 1 month ago #860

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Poftiti va rog :)
    Revin aici pe scurt asupra modului in care inteleg eu ca functioneaza intentia.
    Intentia mea actioneaza asupra realitatii mele si ma inspira sa ma misc intre anumite repere de spatiu si timp astfel incat sa ajung la rezultatul dorit.
    Am constat zilele acestea, in cadrul unor discutii personale, ca poate exista perceptia conform careia intentia mea actioneaza asupa celorlalti. Exista interactiune prin rezonanta, in sensul ca intentiile noastre, ale tuturor, coopereaza energetic la un anumit nivel si se potrivesc in schema optim functionala la un anumit moment. Fiecare dintre noi este inspirat de propria intentie si de rezonanta cu celelalte intentii, intr-un subiect comun.
    Daca depasim limita rezonantei (de buna voie) intram in zona de manipulare, ceea ce este periculos pentru ca forta de manipulare va avea la un anumit moment o reactie cu care ne vom confrunta si, in economia proceselor energetice, vom suporta tot ceea ce am determinat altora prin manipularea facuta.
    Va invit sa cititi zilele urmatoare materialul despre afirmatii/algoritmi - aveti link catre postare, la final de buletin.
    Spor maxim.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: clara, ruxandra

    31 martie - 7 aprilie 2018 6 years 1 month ago #861

    • clara
    • clara's Avatar
    • Offline
    • New Member
    • Posts: 2
    • Thank you received: 2
    • Karma: 0
    Multumesc pentru completarea cu materialul audio.
    Eu chiar va ascult "cu ochii inchisi", dar cu alte simturi aflate in dezvoltare alertate, dat fiind ca nu pot participa la sala din cauza distantei.
    Cred ca "perturbarea" a fost schimbarea orei dupa programul de vara care la vremea atelierului era de iarna si a dus la schimbarea hartii momentului de LP in Pesti ridicata atunci si acum. Mercur Rx...
    Si din alte surse pot confirma ca universul nu tine cont de calendare si alte conveniente umane, am primit tema de reflectat de la parintele duhovnic, tema - spor si boala - pentru ziua de ieri. Si ma gandeam eu ieri, oare cum sa impac eu cele doua idei care par sa se bata intre ele(casa 2/8 in natala), cum sa le abordez si azi a venit raspunsul. :blink:
    Deci am mult de lucru cu mine, desi sunt in flux si dormitez :blush:

    As fi recunoscatoare daca mi-ati recomanda cateva materiale/carti pentru a ma familiariza cu terminologia lucrului cu energia, in afara de ce am gasit pe pagina de FB.
    Last Edit: 6 years 1 month ago by clara.
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: adminanca

    31 martie - 7 aprilie 2018 6 years 1 month ago #862

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Sa va fie de bine Luna Plina :)
    La multi ani sarbatoritilor! si celor de pe langa ei.
    Sarbatori fericite celor care celebreaza deja zilele de Paște.
    Si spor maxim tuturor!
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: ruxandra

    31 martie - 7 aprilie 2018 6 years 1 month ago #863

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    clara wrote:
    Multumesc pentru completarea cu materialul audio.
    Eu chiar va ascult "cu ochii inchisi", dar cu alte simturi aflate in dezvoltare alertate, dat fiind ca nu pot participa la sala din cauza distantei.
    Cred ca "perturbarea" a fost schimbarea orei dupa programul de vara care la vremea atelierului era de iarna si a dus la schimbarea hartii momentului de LP in Pesti ridicata atunci si acum. Mercur Rx...
    Si din alte surse pot confirma ca universul nu tine cont de calendare si alte conveniente umane, am primit tema de reflectat de la parintele duhovnic, tema - spor si boala - pentru ziua de ieri. Si ma gandeam eu ieri, oare cum sa impac eu cele doua idei care par sa se bata intre ele(casa 2/8 in natala), cum sa le abordez si azi a venit raspunsul. :blink:
    Deci am mult de lucru cu mine, desi sunt in flux si dormitez :blush:

    As fi recunoscatoare daca mi-ati recomanda cateva materiale/carti pentru a ma familiariza cu terminologia lucrului cu energia, in afara de ce am gasit pe pagina de FB.


    Eu recomand tuturor cartea "Profetiile de la Cellestine" pe care incerc sa o atasez aici.
    Este scrisa de vreo 20 de ani, dar mi se pare ca este foarte usor de lucrat cu ea, mai ale spentru cei care nu au o practica - experienta in lucrul energetic. Cred ca este atasata si in grupul facebook. oricum, eu am raspandit-o pe toate directiile :)
    Sunt multe carti probabil, dar pentru un incepator mie mi se pare foarte potrivita.

    File Attachment:

    File Name: profetiile...tine.pdf
    File Size:1,302 KB
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: clara

    31 martie - 7 aprilie 2018 6 years 1 month ago #864

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Suntem in energia fazei de descrestere a Lunii.
    Deci, miscam energia in sensul finalizarii, “materializarii”, asezarii concrete in planul fizic, a planului de lucru.
    Astazi si maine sunt zile de implicare, de la nivelul interior pana la exterior in experienta.
    Faceti sedinta :) ... intre patru ochi daca folositi oglinda :)
    Faceti declaratii catre mediul energetic, catre Univers, catre echipa voastra.
    Simplu, in cat mai putine cuvinte.
    Alegeti, o cale, un plan, pasul momentului.
    Soarele face in seara aceasta trigon la NN (Nod Nord),pe semnele Berbec-Leu ... asta stiti deja :) Este al doilea trigon al ciclului, pe a doua jumatate a ciclului inceput in vara, cand a fost conjunctie Soare-NN. (16 august 2017, grad 24 Leu).
    Simultan cu colaborarea Marte-Saturn din Capricorn.
    Simultan cu cuadratura Mercur (retrograd, Berbec)-Lilith (Capricorn).
    Alegeti fara argumente, dupa cum va cheama ceva, sau dupa cum nu va cheama daca, alegerea presupune sa renuntati la ceva. Dar, gasiti sensul contructiv, de actiune, de miscare, chiar daca nu va miscati poate ... alegeti miscarea stiind ca pasul si ritmul se potriveste in fluxul vostru.
    Spor maxim!
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: ruxandra

    31 martie - 7 aprilie 2018 6 years 1 month ago #865

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Aveti aici mersul in gol al Lunii in aprilie - foto din cartea albastra pe care o vedeti voi pe la atelier.
    De la stanga la dreapta - cum citim :)
    data si ora la care incepe intervalul
    planeta si aspectul facut cu Luna
    semnul in care intra Luna
    data si ora la care intra Luna in semn, se inchide intervalul de mers in gol
    Spor maxim!
    Attachments:
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: ruxandra
    • Page:
    • 1
    • 2
    Time to create page: 0.752 seconds
    Powered by Kunena Forum