• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 7-14 decembrie 2018

    7-14 decembrie 2018 5 years 5 months ago #891

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Salutari tuturor,

    Pe 5 decembrie, am implinit cinci ani de cand s-a nascut Grupul Astro Mercur.
    Si, am ajuns la buletinul cu numarul 249.
    Va multumesc tuturor celor care sunteti aici si, trimit un gand bun, de bucurie si recunostinta, tuturor celor care au trecut pe aici, in acesti cinci ani.
    Pentru mine este un exercitiu foarte interesant, care, spre sa va fie de folos si voua, cel putin cat imi este mie. Uneori, cand lucrez la buletine, am senzatia ca sunt intr-o calatorie printr-o padure cosmica, cu o harta imensa in fata si cu o galerie minunata pe langa carare.
    Modul de lucru s-a adaptat de-a lungul timpului si, acum suntem din nou intr-un moment de adaptare. Inca nu imi este clar cum anume, doar simt foiala de dincolo, de langa carare.
    Astrologic, Jupiter intra pe casa mea 11 iar Uranus este deja de doi ani pe casa mea 3. Cu Saturn prin casa 12, dirijez atentia catre tot ce vine de dincolo de voal, pentru a transforma in informatie transmisibila pe directiile potrivite, deci si mai ales, catre Grup, pe care mi-am propus sa-l dezvolt, intr-o alta abordare (a dezvoltarii :) ) decat pana acum.
    Multumim tuturor pentru ajutor.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    7-14 decembrie 2018 5 years 5 months ago #892

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Salutari tuturor,
    Cum va mai simtiti zilele acestea?
    Vad ca sunteti tare cuminti :)
    Eu am primit semnale din cateva directii, legate de seria "gandurilor neptuniene". Unele au ramas neintelese chiar pana la capat, altele au generat mai multe intrebari, ramase partial fara raspuns.
    Va indemn sa spuneti, aici sau pe Forum, cum ati lucrat - daca ati lucrat - cu ele si, in ce fel v-ati incurcat - daca v-ati incurcat.
    Schimbul de impresii ne poate fi de folos, putem descoperi idei pe care nu le-am vazut inca.
    Eu am lansat seria "gandurilor neptuniene", fara premeditare :) sub imboldul/ inspiratia momentului. Am lucrat astfel in fiecare seara, fara sa pot pregati gandul unei seri, inainte. Unele ganduri au fost selectate din colectia de extrase de pe site, altele au aparut chiar la momentul scrierii.
    Toate gandurile neptuniene sunt adunate aici:
    www.astromercur.ro/index.php/ganduri-pri...1-ganduri-neptuniene
    Spor maxim intre timp.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.624 seconds
    Powered by Kunena Forum