• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 15 - 21 decembrie 2018

    15 - 21 decembrie 2018 5 years 5 months ago #893

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Poftiti va rog :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    15 - 21 decembrie 2018 5 years 4 months ago #894

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Salutari tuturor,
    Cum respirati? :)
    Zilele acestea ne stabilizam cumva interior, in cazul in care v-ati balansat, pe finalul ciclului retrogradarii planetei Venus. S-a incheiat acest ciclu si, acum, pana la Craciun incheiem si ciclul retrogradarii lui Mercur.
    Ne asezam starea si, vom putea discuta ce este de discutat, altfel, mai clar si cu mai mult curaj.
    Va indemn sa nu evitati sa lamuriti ce se vede ca se poate lamuri.
    Fac aici o erata la materialul audio - vorbeam acolo despre faptul ca planetele Jupiter, Mercur si Venus vor ajunge in ianuarie pe punctul Lunii Noi in Sagetator si, de cateva ori am spus "eclipsa" in loc de Luna Noua. Pe la minutul 15 +/-vreo 2-3 minute.
    N-am primit observatii ... stiu ca sunt putini cei care urmaresc planetele, de asta am incredere ca totusi asculta cineva meterialele astea :)
    M-am ascultat eu pe mine si am descoperit greseala de exprimare - aveam in vedere ca acele momente urmau sa fie in ciclul urmator care incepe cu o eclipsa de Soare.
    Spor maxim si va astept aici cu impresiile voastre despre cum folositi timpul si contextul.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    15 - 21 decembrie 2018 5 years 4 months ago #895

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Salutari tuturor,
    Am ajuns la solstitiul de iarna. La noapte, imediat dupa miezul noptii, la ora 00:14 va fi momentul exact.
    Mai devreme, la 19:35 Mercur face a 3-a conjunctie cu Jupiter, din ciclul sau de retrogradare care se va incheia pe 24 decembrie.
    Alaturi de ezoterismul momentului de solstitiu care, presupune preluare de energii de tip nou la nivel planetar si deci si individual, avem la dispozitie o sustinere deosebita pentru a vedea, a intelege si a ne deschide catre idei deosebite, pentru noi, omuletul, cat si pentru noi ca grup/comunitate.
    Va indemn doar sa primiti si sa stiti ca preluati.
    Putem incerca sa si intelegem, dar sa o facem cu constienta ca urmeaza sa mai intelegem inca si mai mult.
    Nu limitati posibilitatile.
    Nu cantariti valoarea gandurilor, a situatiilor, a ideilor, informatiilor care se potrivesc acum.
    Valoarea rezulta din impactul posibil a fi produs, in fluxul materializarii, impact pe care nu-l intregim chiar acum in mintea noastra, tocmai pentru acum, mintea noastra se deschide, cumva cum inca nu intelegem logic. Putem insa simti, percepe, parca am vedea cu coada ochiului :)
    Spor maxim si mai vorbim, daca aveti timp si chemare de vorbit.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.538 seconds
    Powered by Kunena Forum