• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 12-26 februarie 2019

    12-26 februarie 2019 5 years 2 months ago #906

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Soarele tocmai iese din semnul Varsatorului.
    Salutam sarbatoritii zodiei Pesti :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    12-26 februarie 2019 5 years 2 months ago #907

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Salutari tuturor,
    Suntem in plin exercitiu mental.
    Eu inteleg ca ar putea fi foarte important acest exercitiu, pe care il derulam pana spre 20 aprilie.
    Avem acum posibilitatea de a lucra mai usor/ mai vizibil cu cele doua planuri mentale – cel logic si cel intuitiv – in ideea de a extinde foarte mult logica si de a observa practic functionalitatea intuitiei.
    Cand spun logica nu ma refer la rationament logic.
    Ma refer la ceea ce stiti si, poate fi depasit prin ceea ce descoperiti – in prima etapa a ciclului retrogradarii planetei Mercur – pana pe 5 martie.
    Logica extinsa presupune si asocierea constientizarilor – in a doua etapa a ciclului, 5-26 martie,
    in fluxul care aduce intelegerea – ultima etapa a ciclului retrogradarii planetei Mercur, pana la 20 aprilie.
    Lasati ideile care apar acum sa lucreze, sa creasca, sa se adune.
    Nu va luptati, nu va contraziceti, nu intrati in energia competitiei de orice fel.
    Si ceilalti trec prin exercitiu.
    Aveti in vedere ca trecem pri cele trei faze, care ne ofera posibilitatea reluarilor – de discutii, de reorganizare a ideilor, de renegociere, de toate re-urile din planul mental si comunicare, pe orice directie.
    Mercur lucreaza cu toate planetele grele, plus Chiron, cam in ordinea aceasta:
    (Sunt in schema de aspecte din buletin)
    Conjunctie Neptun – 19.02
    Sextil Saturn -20.02
    Cuadratura Jupiter – 22.02
    Sextil Pluton – 23.02
    Trigon NN – 26.02
    Conjunctie Chiron – 5 martie, orb 1 grad
    Semisextil Uranus – 5 martie, orb 0,5 grade

    In faza de retrogradare, aspectele se formeaza in ordine inversa si, apoi in faza a 3-a in aceeasi ordine de mai sus.
    Iar cuadratura Mercur - Jupiter este prima din ciclul Mercur-Jupiter, dupa conjunctia cu care am lucrat tot in trei pasi, in ciclul anterior de retrogradare a planetei Mercur, in noiembrie-decembrie anul trecut.

    Prin urmare:
    Primesc toate mesajele care sunt pentru mine.
    Acest lucru inseamna ca, stiu ca primesc mesaje si stiu ca le vad.

    Descopar intelesurile, solutiile, noua viziune.
    Acest lucru inseamna ca, nu caut ci, stiu ca vad la momentul potrivit tot ceea ce am eu de vazut.

    Ma bucur ca descopar ideile noi.
    Acest lucru inseamna ca, abordez perioada si exercitiul cu aceasta stare, a curiozitatii sanatoase in fata descoperirilor.
    Mut atentia de pe a cauta si a intelege, pe a descoperi (ceva ce este acolo si la care, urmeaza sa ajung).

    Cam asa, mai vedem ce mai apare.
    Va astept cu impresii :)
    Spor maxim!
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.468 seconds
    Powered by Kunena Forum