• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 19-26 aprilie 2019

    19-26 aprilie 2019 4 years 11 months ago #921

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Salutari tuturor, Soarele a intrat in Taur astazi (ieri, deja), deci,

    La multi ani Taurasilor si Tauraselor :)

    Luni va fi conjunctia perfecta Soare-Uranus, prima pe care o traim in viata asta. Pe zona tranzitata de Uranus deja se simte energia aceasta. Faceti un exercitiu si descoperiti ce vi se cere. Omuletul este in exercitiu, acum. Dupa Luna Noua in Taur va intra si Mercur si, dupa o saptamana va intra si Venus - deci mintea si starea vor fi in exercitiu.

    Eu vad cum se construiesc situatii care imi cer sa ma adaptez si vad cum reactionez altfel, pe zona respectiva - casa 3 pe harta mea. Uneori imi iese din prima incercare, alteori alunec - mai ales cu cei care imi sunt cel mai aproape. Nuanta este diferita fata de anii anteriori, cu Uranus in Berbec.

    Observati ce nu va convine, in zilele urmatoare si, acolo s-ar putea sa aveti de lucru.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    19-26 aprilie 2019 4 years 11 months ago #922

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Salutari tuturor,
    Va propun sa abordati Saptamana Mare cu o mai mare constienta a faptului ca suntem “in trafic”.
    Nu pentru ca este o sarbatoare religioasa neaparat, mai ales ca unii deja sarbatoresc sarbatoarea :)
    Ci, pentru ca ar putea fi un timp deosebit in care putem descarca constientizari valoroase.
    Orice constientizare este importanta, pentru ca nu se produce daca nu este de folos.
    Acum insa, pot apare idei deosebite privind procesul de materializare, proces prin care generam tot ce traim.
    Ce inseamna ca suntem in trafic? – ma refer la traficul cosmic si, acest lucru inseamna ca traversam spatiu cu anumite caracteristici energetice. Despre care nu stim nimic. Doar avem niste concluzii la care s-a ajuns observand spatiul cosmic.
    Puteti sa descoperiti concluziile voastre, experimentand.
    Dintre toate simbolurile pe care le poate dezvolta energia de tip Uranus in tranzit prin semnul Taurului, poate fi foarte potrivit de lucrat cu mecanismul materializarii, deja pe alt nivel, mai inalt, al mintii inalte simbolizate de Uranus.
    Va indemn sa lucrati cu algoritmi, cat mai simpli si cat mai largi ca viziune.
    Si, observati cum materializati.
    Cat constient si cat inconstient.
    Incepem saptamana aceasta, “mare”, cu conjunctia Soare –Uranus in Taur (prima). Se va forma la noapte, la oa 01:05.
    Vedeti cum traversati ziua de astazi.
    Cat mai prezent si lucrati cu ideile care va vin.
    Preluati ideile si acceptati sa faceti ceva in sensul pe care vi-l dau, fara sa va cramponati pe “cum” faceti. Preluati indemnul ideii si vedeti apoi ce mai apare in viziunea voastra.
    Spor maxim si mai vorbim.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    19-26 aprilie 2019 4 years 11 months ago #923

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Am primit mesajul de mai jos si, il aduc aici, pentru ca poate fi de folos. Eu v-am tot indemnat sa vorbim mai mult in spatiile noastre "publice" - adica aici si in Forum - decat prin mesaje :) Am adus aici mesajul acesta pentru ca vorbeste tocmai despre trecerea de la a lucra cu algoritm la a lucra doar cu starea interioara. Satrea fara gand, poate materializa. Gandul fara starea potrivita, nu poate materializa.
    "De ceva vreme, nu mai stiu din ce cauza, de cate ori ma uit la ceas si vad ora 11:11 obisnuiesc sa vizualizez pana se face 11:12, un vis sau ceva ce imi doresc sa se intample in viata mea. De obicei ma imaginam in locul unde imi doresc sa fiu care ziceam eu m ar face fericita.
    Incepand de saptamana trecuta asa ca din senin la un moment dat cand am vazut ora 11:11 m am imaginat pe mine intr o anumita stare anume intr o stare de bucurie de împlinire echilibru puterea de a fi eu in adevăratul sens al fiintei mele. Ideea a fost sa las deschisa usa posibilitatilor fara sa limitez printr o viziune. Am vizualizat sau mai exact trait, felul in care vreau sa ma simt.Mi s a parut ca am facut ceva asemanator cu ce ati scris in e-mail si anume sa lucram cu algoritmi cat mai simpli si cat mai largi ca viziune. Nu stiu daca faptul ca am lucrat cu starea, faptul ca am trait o, e tot una cu a lucra cu algoritmi.
    In schimb am formulat algoritmi de genul : primesc confirmări si indrumare in legatura cu sensul pe care l am dat eu sincronicitatilor. O fi buna formularea sau e prea lunga? Va multumesc ca sunteti aproape de mine."
    E buna si formularea aceasta. Eu as zice sa particularizam pe fiecare sincronicitate - probabil ca asa si lucrezi. Formularea este buna ca idee de lucru si, as lansa-o pentru fiecare situatie/ sincronicitate cu care lucrez.
    Multumesc si spor maxim.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    19-26 aprilie 2019 4 years 11 months ago #924

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Salutari tuturor,
    Respirati :) astazi mai profund si mai atent.
    Am vorbit despre ziua de astazi, in buletine si in materialul audio, si la atelier, in rezumatul de la atelier si mai apoi.
    Este posibil ca lucrurile sa se desfasoare mai mult in planul energetic (interior si mental) decat in planul fizic.
    Si, daca se construiesc situatii cu care aveti de lucru, lucrati bland si cu rabdare.
    Teoretic astrologic, Luna activeaza astazi punctul de putere, cum l-am botezat eu – de fapt echipa mea :) -colaborarea Saturn-Nod Sud-Pluton. In fiecare Luna se va produce aceasta activare, vara aceasta. Acum insa, suntem tocmai in faza in care cele trei repere sunt maxim “adunate”, ca sa zic asa, iar cele doua planete sunt in curs de schimbare de directie (pe zodiac).
    Este timpul in care omul poate percepe foarte intens mesajul acestei colaborari astrale, foarte importanta pentru noi.
    Si, va indemn sa va mutati atentia pe mesaj, tocmai pentru a descoperi si folosi indrumarea si, astfel, sa gestionati cat mai potrivit situatiile.
    Iesiti din scenarii si din rulajul mental, daca apare.
    “Folosesc bagajul, accesez potentialul si il valorific frumos”. (sau cum vreti voi).
    Si mai vorbim daca aveti cheamare.
    PS: Luna activeaza potentialul in pas vioi, adica putem observa chiar momentul activarii, plus/minus ore sau uneori chiar minute. Aspectele se perfecteaza in partea a doua a zilei, conjunctia cu Saturn la ora 17:33 iar cu Pluton la 22:27. Cu Nodul Sud, intre ele. Putem primi indemn si mesaj si la noapte. Sau poate ati primit deja.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 1.513 seconds
    Powered by Kunena Forum