• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 15-22 august 2019

    15-22 august 2019 4 years 8 months ago #943

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Extras din concluzii la atelierul Leului:

    Pana spre 21 august, mai ales in domeniile de viata care gazduiesc semnele Leu si Sagetator pe harta natala, ganditi planuri, strategie, discutati, alegeti, actionati. Cu curaj si cu incredere.
    Poate fi timpul ideilor curajoase.
    Putem modela mai usor, acum, potentialul energetic.
    Observati efectul produs de gandirea voastra – puteti observa asta si de la un minut la altul, sau de la o zi la alta, depinde de cum sunteti sau nu sunteti prezenti in proces si, mai depinde de ritmul potrivit pentru derularea experientei fiecaruia.
    Efectul, reprezinta modul in care ati miscat energiile, gandind.
    Asta facem cand gandim, miscam fluxurile energetice, determinand o anume manifestare, intr-un anume mod si ritm.
    Ganditi apoi, constienti ca asta faceti, deci, ganditi ca sa construiti ce vreti sa experimentati.
    Pastrati starea de constienta si astfel se ridica nivelul de manifestare constienta, instantaneu.
    Exersati prezenta, in voi, in situatie, in experienta, in discutie.
    Astfel extindeti prezenta, spatial si temporal.

    Saltul in constiinta ar presupune si sa fim mai prezenti, in flux continuu, in derularea vietii, constienti de parcurs si de scop. Daca este acum un timp potrivit pentru a experimenta si pentru a realiza asta, atunci:
    Primesc si folosesc toate instrumentele pe care le pot eu gestiona, realizez ceea ce pot eu realiza acum, in planul meu de viata, asa cum m-am pregatit, in ritmul potrivit pentru mine.
    Preiau, integrez, valorific, manifest, exprim, potentialul disponibil pentru mine acum.
    Cum poate fi si, cum poate reprezenta, ceea ce vine catre voi acum, o sansa?

    astromercur.blogspot.com/2019/08/ciclul-...leu-august-2019.html
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.515 seconds
    Powered by Kunena Forum