• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 21-28 iunie 2020

    21-28 iunie 2020 3 years 10 months ago #975

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Salutari tuturor,
    Revin asupra mesajului transmis despre retrogradarea lui Mercur, cu niste lamuriri, pentru ca am primit o intrebare:

    ,,puteti curata energetic si puteti reformula, plasand noua formulare la momentul emisiei..."...poate printr-un exemplu mai concret as intelege mai bine.Multumesc mult.

    Am tot amanat sa raspund in scris pentru ca am vrut sa fac un mesaj audio.
    Acum scriu, pentru ca vad ca nu se potriveste sa vorbesc :)

    Punctual, ne uitam la un gand/ cuvant/ cuvinte pe care l-am emis si, facem o curatare energetica a gandului - adica a constructiei energetice a gandului/ cuvintelor, la fel cum se curata orice constructie energetica (obiect, spatiu, om, organ, etc).
    Fie folositi o practica de lucru energetic daca o cunoasteti, o practicati.
    Fie proiectam Lumina asupra gandului - fiecare cum se deschide : poate vedeti gandul scris, poate vedeti o forma energetica, poate nu vedeti nimic si, doar lucram cu un algoritm:
    ”Invalui in Lumina divina gandul meu” (eventual reluati gandul, sau duceti doar atentia, prvirea (daca vedeti) asupra lui.
    Puteti considera gandul ca fiind o sera luminoasa si o Luminati si mai tare, imbracati sfera in Lumina divina.
    Se poate fara sa vedem-proiectam nimic, doar stiind ca asta facem.

    Ducem ideea mai departe si curatam impactul produs - stiut si nestiut:
    Trimitem Lumina catre persoanele asupra carora am emis (si cerem iertare), catre spatiile asupra carora am emis, catre orice am emis, fie ca stim unde au ajuns emisiile noastre, fie ca nu stim - emisiile ajung prin rezonanta pe directii pe care nu le cunoastem, parcurgand spatiul mental colectiv.

    Apoi, reformulam gandul/ cuvintele, asa cum intelegem acum ca ar fi fost potrivit sa gandim/vorbim.
    Reluam mental situatia si o derulam cu noua emisie.
    Refacem filmul - mai zic eu. Asta nu modifica situatia din trecut, se poate modifica insa starea prezentului, starea celor implicati si, abordarea experientei. Cursul experientei se poate optimiza, acum - la momentul exercitiului - sau pe masura construirii situatiei.
    Poate fi un cuvant, un gand, o discutie, toate emisiile dintr-un interval de timp, sau de oricand pana oricand.
    Cam asa, mai vorbim daca aveti idei sau intrebari.
    Poate reluati materialul audio de ciclul anterior, unde am vorbit despre emisii.
    Spor maxim.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.507 seconds
    Powered by Kunena Forum