• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 17 septembrie - 15 octombrie 2020

    17 septembrie - 15 octombrie 2020 3 years 7 months ago #982

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Sa va bucurati din plin de energia echinoctiului.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    17 septembrie - 15 octombrie 2020 3 years 7 months ago #983

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Suntem în energia Lunii Pline care se aliniază astăzi cu Chiron, pe semnul Berbecului. Fără alte aspecte majore, în afară de opoziția cu Soarele care genereaza faza de Lună Plină.
    Vă îndemn să folosiți acest vârf de lance energetic, pentru a vă croi o cărare, sau mai multe.
    Poate fi o cărare într-o direcție nouă, sau, poate fi vorba despre a ridica manifestarea într-o energie mai înaltă, cu un orizont mai larg și, mai profund în același timp.
    Reorientați vârful de lance dacă l-ați îndreptat deja către alți :)
    Lucrați pe cărarea voastră, chiar dacă aparent nu vedeți nimic.
    Este suficient sa știți ca asta faceți, deschideți drumul.
    Și vă ridicați, cu tot cu cărare.
    Cât timp sunteți acolo, pe cărare, cu atenția pe lance, descoperiți mesajele.
    Indiferent ce altceva faceți, în realitatea voastră, alimentați cărarea cu atenția voastră.
    Acum Luna Plina lucrează cu semisextil cu Uranus.
    Luna Plină următoare va fi în conjuncție cu Uranus.
    Creditați impactul energetic pe care îl produceți acum și, veți vedea schimbările pe care le generați deja.
    Vă reamintesc mesajul din carte:
    ”Treaba voastră este sa schimbați peisajul vieții voastre.”
    Și pentru aceasta, primiți îndrumare în flux continuu.
    Spor maxim tuturor.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    17 septembrie - 15 octombrie 2020 3 years 6 months ago #984

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Salutari tuturor,
    Am primit o intrebare pe mail si o sa raspund tuturor. Aduc aici un fragment din mesajul primit.

    ”Pur și simplu sunt în situația de a nu ști ce decizie sa iau. Să rămân și să învăț să gestioneze aceste situații? Sau sa gândesc simplu: nu mi place starea mea, nu mi place sa trăiesc aceste stări interioare așadar ies din relație.
    Dar există relații în care totul e roz? În care ai doar stări confortabile? Aceasta e întrebarea care mă face să fiu nesigură in privința a ceea ce e mai bine pt mine.
    Când aveți de luat o decizie, cum procedați?”

    Am vorbit despre cum luam decizii, de multe ori si, acesta este exercitiul nostru permanent, indiferent de natura lectiilor noastre.

    Mereu va indemn sa va ascultati sufletul - inima spuneti voi, s-a asezat aceasta expresie in mintea si in dialogul nostru ... sa ne ascultam inima. Din ce am inteles eu, in zona inimii exista un ”spatiu”, energetic, in care gazduim sufletul nostru, care ar fi domiciliul permanent al sufletului, pe timpul vietii noastre. Indiferent pe unde circula, revine acolo acasa, in aceasta viata. Este posibil ca astfel sa fie activat si alimentat campul emis de inima – s-a descoperit ca inima emite un camp care se poate extinde destul de mult in jurul nostru. Diferit de campurile energetice / corpurile noastre energetice.

    Intrebarea are doua nuante de dezvoltat.

    Cum iau o decizie – urmez ceea ce simt si, ceea ce simt vine de la sufletul meu.
    Cand simt, nu argumentez. Deci, nu am motive pentru care aleg ceva sau altceva. Doar simt ca ”asta am de facut” si fac.Dupa care descopar de ce a fost bine sa aleg astfel.

    Aici este vorba despre o relatie de cuplu.
    Eu am procedat la fel si, am descoperit apoi de ce am trait ce am trait, de ce sunt unde sunt, in plan relational privind relatia de cuplu.

    Nu cataloghez in bine sau rau nici o alegere.
    Descopar unde m-a dus si ce am implinit.

    Intrebarea pe care am pus-o tuturor celor cu care am discutat pe chestiuni relatioale de cuplu – si, poate va amititi, unii dintre voi – este aceasta:

    ”Iubesti sau nu iubesti?”
    Pentru intrebarea asta nu ai nevoie de analiza si argumente/ motive.
    Daca descoperi ca nu iubesti, ai rezolvat repede chestiunea.
    Daca iti confirmi ca iubesti (plecam de la premiza ca tu credeai ca iubesti) atunci pasul urmator apare tot din ce simti sa faci – sa construiesti sau nu si, pentru cat timp.

    Relatiile sunt – ca orice alta experienta – pentru timpul potrivit a fi traite.
    Unele pentru timp scurt, altele pe termen lung.
    Traind, ne transformam, astfel ca, vom vedea aceeasi relatie in mod diferit, peste intervale diferite de timp.

    Omul poate judeca o relatie acum, gandind despre cum va fi ea peste nu stiu cati ani, raportandu-se la ce crede el acum ca va fi important pentru el la timpul respectiv.
    Si, omul ajunge acolo traind.
    Este important sa traim experientele/ relatiile, ca sa descoperim unde ne duc :)

    Fie ca alegeti pe termen scurt sau lung, aveti in vedere ca ceea ce ganditi despre alegerea voastra va modeleaza experienta. Uneori mai mult decat alegerea.
    Depinde de starea cu care aleg – cred sau nu cred, stiu sau nu stiu.
    Ceea ce ganditi despre alegere, poate fi mai intens decat starea cu care alegeti.
    Faceti liniste, ascultati-va, fiti sinceri – sunteti doar ”eu cu mine”.
    Am mai vorbit, mereu, ca mediul energetic in care traim raspunde la tot ce simtiti si ganditi.
    Alegand eu cu mine, imediat apar indicii care imi arata ca am ales sau nu, mersul inainte.
    Iar mersul inainte, poate fi uneori sinuos, ceea ce ne testeaza/ antreneaza convingerea – pentru ca din convingerea noastra se naste realitatea - si ne pregateste pentru implinire.

    Cam ca asa. Mai vorbim, daca mai vreti.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.545 seconds
    Powered by Kunena Forum