• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!
    • Page:
    • 1
    • 2

    TOPIC: feed-back 20-26 decembrie 2013

    feed-back 20-26 decembrie 2013 10 years 4 months ago #11

    • Christine
    • Christine's Avatar
    eu propun si impartasirea rezultatelor sau a observatiilor proprii, daca exista, daca le vedem sau gasim intelesuri, eventual asa, pe topicuri pe saptamana

    pentru 22-dupa orele 15, ghidarea propunea atentie intrucat putem, observand situatiile, cu un gest, un cuvant, sa inchidem sau sa primim ideea cum sa inchidem o experienta

    eu: dupa ora 15.30 am cazut brusc intr-un somn adanc, doua ore am visat, nu stiu sa descriu ce, dar stiu ce a ramas dupa acest somn - ideea si starea de detasare - cum arata ea, care e feelingul unui om detasat - si in jurul orei 21 am "eliberat" frumos pe cineva, fara ca asta sa insemne sa resping

    o simt cumva ca pe incetarea experientei de dependenta, control, atasament si inghitire a cuiva...dar pastrand sentimentul frumos, cu iubire, multumire si iertare
    The administrator has disabled public write access.

    feed-back 20-26 decembrie 2013 10 years 4 months ago #12

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Multumim :)
    E foarte bine asa, pe fiecare saptamana.
    In acelasi timp vom deschide si subiecte pe termen lung.
    In aceasta perioada pana la Luna Noua, de fapt suntem intre cicluri, sau cumva simultan in ciclul de sfarsit si in cel de inceput.
    Inceputul anului solar este la solstitiu, dar vom simti mai mult asta dupa Luna Noua de pe 1 ianuarie.

    Poate fi derutant.
    Pot reveni subiecte pe care am crezut ca le-am inchis si pare anacronic sa apara acum dupa solstitiu, dar inseamna ca mai este ceva de inteles sau de facut acolo si facem mai usor acum, pana la Luna Noua.

    Apoi, daca ne referim la marile etape de evolutie, chiar acum, suntem intre lumi, sau intre timpuri.
    Am incercat sa spun, dar voalat si pe departe, public, pt ca scoala de astrologie nu ia in calcul, inca, abordari noi ale aspectelor astrale si, nu gasim un corespondent adaptat al intelesului contextului astral.

    Din acest motiv poate parea frustrant ca simtim cum ar trebui sa se intample niste lucruri si ele nu se intampla inca, in fizic - in fizicul asa cum il intelegem noi.
    Astfel ca este important sa acceptam ca lumea fizica se schimba si ca ar trebui sa incepem sa o vedem altfel.
    Nu stim cum altfel. Ar trebui sa iesim din logica actuala, sa acceptam ca vom ajunge sa percepem altfel in masura in care vrem asta, cu adevarat.

    Daca, chiar acum, ar aparea o fiinta din "alta lume" in fata voastra si v-ar arata cum sa priviti lumea ca s-o vedeti altfel, cum v-ati simti ? ce ati accepta si ce nu ?

    Sunt legi noi in lumeaa noua si noi trebuie sa acceptam posibilitatea existentei acestei lumi si a legilor ei, sa le acceptam cu incredere totala si nu cu indoiala si, abia apoi vom avea acces in lumea noua, in stare de constienta. Pana atunci "visam" sau "ni se pare" ca vedem anumite lucruri.
    Ele sunt aici, si fiecare interactioneaza cu ele in masura in care le accepta.

    Dar, este momentul sa incercam, contient.
    Spor maxim :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: Christine

    feed-back 20-26 decembrie 2013 10 years 4 months ago #16

    • Christine
    • Christine's Avatar
    date fiind atentionarile pentru 25, intrebarea mea este: cat este de posibil (stiu!!!orice este posibil! :)))) dar, totusi...) ca virgula calculele noastre orare sa fie usor decalate?

    eu am senzatia ca la mine azi a fost ieri :) adica ieri am resimtit tensiune, provocare de reactie, schimbare relativ neasteptata de program, modificare in atitudinea celor din jur cu maxim de impact...opozitia Marte_Uranus pe axa I-VII...
    The administrator has disabled public write access.

    feed-back 20-26 decembrie 2013 10 years 4 months ago #17

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Christine wrote:
    date fiind atentionarile pentru 25, intrebarea mea este: cat este de posibil (stiu!!!orice este posibil! :)))) dar, totusi...) ca virgula calculele noastre orare sa fie usor decalate?

    eu am senzatia ca la mine azi a fost ieri :) adica ieri am resimtit tensiune, provocare de reactie, schimbare relativ neasteptata de program, modificare in atitudinea celor din jur cu maxim de impact...opozitia Marte_Uranus pe axa I-VII...

    pentru tine in mod special, Luna a tranzitat casa a 12-a natala si a format sextil cu Uranus natal, deci planul emotional a fost "rascolit" si au fost aduse la suprafata stari fie uitate fie bine ascunse.
    Iar interactiunea cu Uranus ti-a adus "neasteptatul". Nu a fost vorba si despre "noutati" financiare? sau despre bunuri ale tale care au intrat in discutie ? - posibil dar nu neaparat, dar ar putea avea legatura cu aceastea, in viitor, adica cu actiuni din viitor legate de acest subiect, eventual la un alt tranzit la Uranus natal, un trigon al Lunii (care urmeaza) sau al altei planete personale, eventual Marte, sau mai curand Mercur daca negociezi, sau Venus daca vine un plus.

    ieri a fost si sextil Soare-Neptun ceea ce putea aduce impresia de "neinteles", dar vom intelege ulterior.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: Christine

    feed-back 20-26 decembrie 2013 10 years 4 months ago #19

    • Christine
    • Christine's Avatar
    hmm...cam nu...cam da cu virgula :)
    financiar, chiar niciun aspect

    am avut o mica lectie pe mandrie, care chiar nu a fost deloc de neinteles, dimpotriva, am mirosit-o imediat si m-am calibrat

    apoi modificarea de program m-a ajutat in sensul ca trebuia sa fiu de serviciu pana la 9 seara si am fost eliberata mult mai devreme, astfel incat am avut ragazul sa vina si la mine Craciunul cum se cuvine

    dar a fost tensiune cu ceilalti, pe care toata ziua m-am straduit s-o tin in frau. adica cu efort de autocontrol.

    ...

    trebuie retinute starea sau senzatiile de azi...avand in vedere ca vor face parte din energia cumulata a crucii cardinale sub influenta careia vom fi din ce in ce mai mult in urmatoarele luni...
    The administrator has disabled public write access.

    feed-back 20-26 decembrie 2013 10 years 4 months ago #21

    • Christine
    • Christine's Avatar
    raspuns la mesajul din 23 decembrie

    eu nu primesc notificare decat pentru postarile raspuns la postarile mele
    topicurile sau postarile altora nu-mi sunt notificate
    The administrator has disabled public write access.
    • Page:
    • 1
    • 2
    Time to create page: 0.219 seconds
    Powered by Kunena Forum