• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!
    • Page:
    • 1
    • 2

    TOPIC: 3-10 ianuarie 2014

    3-10 ianuarie 2014 10 years 4 months ago #25

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    La multi ani :)
    Am deschis subiectul, ca sa va urmaresc mai bine :)
    Astept sa spuneti cum va mobilizati.
    In legatura cu ce spunea Christine, eu cred ca este important sa stabilim niste lucruri, totusi, sa facem un plan, chiar daca e doar pe 3 zile :) ... si sa tot revenim asupra lui.
    Poate ca in anumite faze, ne e greu sa ne mobilizam pe subiecte importante sau pe termen lung; sau chiar daca facem asta, ar fi potrivit sa impartim planul pe faze scurte - cei care stiti cum era inainte de '89, orice plan era facut pe etape lungi, cu termene pe faze :))

    Astept vesti bune !
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    3-10 ianuarie 2014 10 years 4 months ago #27

    • Christine
    • Christine's Avatar
    si continuand, de pe 3 dimineata situatia sta altfel. adica e de bine :)

    ideile erau clare, dar toata lumea cunoaste starea in care, atunci cand ai o idee la mansarda, vrei sau simti nevoia sau pur si simplu asa "te-ai invatat" sa vezi si metodele, si etapele, si instrumentele. aici aparuse sincopa in credinta, cum i-am spus eu. ei bine, de pe 3 dimineata, eu am inteles de unde trebuie sa incep de fapt.

    in plus, ca feed-back pentru acest week-end - "folositi cuadratura, cereti inspiratie si folositi ce vine spre voi", eu una asta noapte am avut un vis :)
    The administrator has disabled public write access.

    3-10 ianuarie 2014 10 years 4 months ago #28

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    da, acesta este tiparul din care ar fi potrivit sa iesim : ideea nu mai vine cu tot traseul la pachet :)

    de ce asta ?

    pentru ca se schimba "logica" ... lucrurile se potrivesc in alta logica iar noi inca nu o intelegem ... astfel ca cel mai scurt drum catre materializare este cel in care nu incercam sa anticipam nimic.
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    3-10 ianuarie 2014 10 years 4 months ago #29

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    vorbim si despre vise :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    3-10 ianuarie 2014 10 years 4 months ago #30

    • Christine
    • Christine's Avatar
    eeeei...daca vorbim si despre vise, eu am observat si analizat urmatoarele :)

    ca tipuri, visele mele sunt

    1.vise de defragmentare a hardului cerebral - proces perfect fiziologic si necesar pentru functionarea fara bruiaje a creierului, si

    2.vise cu mesaj, care, ca interpretare, ar fi

    a. visul simbol-mesaj-indrumare, care transmite stilizat un indemn, necesitatea unei actiuni sau explicatiile unor situatii+raspunsuri la intrebari (aici am avut si vise "pacaleala"), si

    b. visul-traducere a framantarilor/defectelor/neputintelor subconstiente care, mai pe dupa colt sau uneori chiar direct, ies in aria de intelegere a mintii "normale", pentru a fi reglate, indepartate, etc.

    ma rog, aceasta ar fi concluzia aplicabila mie, dupa ce am inceput sa-mi observ visele si sa le mai si tin minte :P
    The administrator has disabled public write access.

    3-10 ianuarie 2014 10 years 4 months ago #32

    • gabrela
    • gabrela's Avatar
    • Offline
    • Junior Member
    • Posts: 25
    • Thank you received: 7
    • Karma: 0
    Acum ca Christine a 'clasificat' foarte frumos visele, nu pot sa fiu decat de acord cu ea, si nu imi vine in minte nicio categorie diferita. Deci, probabil ca ai cuprins toate visele, Christine.

    Eu am avut de curand niste vise foarte 'vii' - prin comparatie cu faptul ca n-am mai visat 'coerent' de ceva vreme, si inainte de perioada asta de 'incoerenta' am avut o perioada mai lunga de nevisat. Nevisarea e legata de stress. Iar visele 'vii' sunt legate de starea de relaxare. In cazul meu adica. Am incercat sa vad daca au legatura cu fazele lunii, sau cu anotimpurile.. si as spune ca nu..

    Anca - de mobilizat, o sa incerc sa urmaresc zi cu zi (ca planuri nu prea fac de obicei) buletinul si sa am macar niste.. linii directoare..
    The administrator has disabled public write access.
    • Page:
    • 1
    • 2
    Time to create page: 0.652 seconds
    Powered by Kunena Forum