• Intra in GRUP
  •  
    Iesire
    Welcome, Guest
    Username: Password: Remember me
    Welcome to the Kunena forum!

    Tell us and our members who you are, what you like and why you became a member of this site.
    We welcome all new members and hope to see you around a lot!

    TOPIC: 11-17 ianuarie 2014

    11-17 ianuarie 2014 10 years 4 months ago #31

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Am deschis eu subiectul saptamanii, ca sa-l gasiti usor :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    11-17 ianuarie 2014 10 years 4 months ago #34

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Va rog sa aveti grija saptamana urmatoare, calm si rabdare, diplomatie, atentie, observa si reactie calculata. Este o saptamana intensa - poate fi intens agitata sau intens productiva. Depinde si de noi :)
    anca
    The administrator has disabled public write access.

    11-17 ianuarie 2014 10 years 4 months ago #35

    • Christine
    • Christine's Avatar
    saptamana, pana acum, cu munca cu spor - si la serviciu si acasa. chiar zile pline de activitati, sarcini si task-uri, bate usor spre termenul de "aglomerata".
    cam de la ora 16 astazi, nitele impulsuri de reactiune pe situatii oarecum provocante + stare de "hiper...". sa-i spun "agitatie" sau mai curand dificultate de a gandi organizat, concentrat, o usoara oboseala, totusi fara senzatie de discomfort.

    pentru mine, nu stiu de ce, m-am asteptat la "ceva". nu stiu ce :) dar totusi...
    Luna e Plina la 26 gr Rac - C10 si trimite trigon la NS C6(orb`~3gr) si implicit sextil la NN natal. asa... :)

    adica? :unsure:
    The administrator has disabled public write access.

    11-17 ianuarie 2014 10 years 4 months ago #36

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    Christine wrote:
    saptamana, pana acum, cu munca cu spor - si la serviciu si acasa. chiar zile pline de activitati, sarcini si task-uri, bate usor spre termenul de "aglomerata".
    cam de la ora 16 astazi, nitele impulsuri de reactiune pe situatii oarecum provocante + stare de "hiper...". sa-i spun "agitatie" sau mai curand dificultate de a gandi organizat, concentrat, o usoara oboseala, totusi fara senzatie de discomfort.

    pentru mine, nu stiu de ce, m-am asteptat la "ceva". nu stiu ce :) dar totusi...
    Luna e Plina la 26 gr Rac - C10 si trimite trigon la NS C6(orb`~3gr) si implicit sextil la NN natal. asa... :)

    adica? :unsure:

    Eu cred ca, totusi, primesti o indrumare legata de cariera sau poate doar ceva legat de "imagine" (in planul social) - spun indrumare pt ca e vorba de NS si daca e trigon atunci ar putea fi ceva mai palpabil, sau ceva care sa miste niste lucruri sau macar niste ganduri. Oricum, exista posibilitatea sa pricepi sau sa vezi dintr-o data mai mult sau altfel.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    The following user(s) said Thank You: Christine

    11-17 ianuarie 2014 10 years 3 months ago #37

    • gabrela
    • gabrela's Avatar
    • Offline
    • Junior Member
    • Posts: 25
    • Thank you received: 7
    • Karma: 0
    Nici pentru mine saptamana n-a fost aglomerata (decat de prea multe ganduri, poate). De-aia ma intreb: cerul 'astrologic' - se vede la fel din orice punct de pe planeta, dar pozitia fizica ne poate influenta diferit? (ca multi alti factori desigur).
    Stiu ca de obicei privim in viitor cand e vorba de astre.. dar, avand in vedere ca majoritatea prietenilor, cunostintelor, rudelor (imprastiati prin toata lumea) mi-au spus ca anul trecut a fost plin de 'ghinioane' (la fel si pentru mine), ma intrebam daca asa fusese prevazut?
    Am avut o conversatie cu un doctor coreean, si mi-a spus (la momentul respectiv puteam reproduce aproape cuvant cu cuvant ce-mi spusese, dar acum mi-a ramas doar o idee pe care vreau sa o vad daca se confirma sau infirma): anul trecut a fost sarpe de apa (parca) si 'apa' a dus la 'inecarea'/ incetinirea economiei peste tot.. Cred ca divaghez asa ca ma opresc..
    The administrator has disabled public write access.

    11-17 ianuarie 2014 10 years 3 months ago #39

    • adminanca
    • adminanca's Avatar
    • Offline
    • Administrator
    • Posts: 694
    • Thank you received: 321
    • Karma: 10
    gabrela wrote:
    Nici pentru mine saptamana n-a fost aglomerata (decat de prea multe ganduri, poate). De-aia ma intreb: cerul 'astrologic' - se vede la fel din orice punct de pe planeta, dar pozitia fizica ne poate influenta diferit? (ca multi alti factori desigur).
    Stiu ca de obicei privim in viitor cand e vorba de astre.. dar, avand in vedere ca majoritatea prietenilor, cunostintelor, rudelor (imprastiati prin toata lumea) mi-au spus ca anul trecut a fost plin de 'ghinioane' (la fel si pentru mine), ma intrebam daca asa fusese prevazut?
    Am avut o conversatie cu un doctor coreean, si mi-a spus (la momentul respectiv puteam reproduce aproape cuvant cu cuvant ce-mi spusese, dar acum mi-a ramas doar o idee pe care vreau sa o vad daca se confirma sau infirma): anul trecut a fost sarpe de apa (parca) si 'apa' a dus la 'inecarea'/ incetinirea economiei peste tot.. Cred ca divaghez asa ca ma opresc..


    In ordinea ideilor :
    Cerul "astrologic" este acelasi pentru toata lumea, doar ca perfectarea aspectelor - realizarea lor la grad perfect - se realizeaza progresiv, in mod similar trecerii dintr-un an in altul, ora este decalata, dar ramane ora respectiva.

    Ar fi trebuit sa specific, pentru cei aflati pe alte meridiane, ca orele sunt valabile dar ca pe harta planetele se aseaza diferit dpdv al caselor astrologice, care reprezinta domeniile de viata.

    Din acest motiv eu nu particularizez informatia nici pe zodii si nici pe "case" - evident fac asta in cazul analizelor particulare.
    Dar analiza generala pe care o fac ia in calcul energiile planetare modulate de influenta semnului (zodia) tranzitat de planeta respectiva, si de colaborarile astrale care se produc (aspecte planetare).
    Aceste criterii sunt universal valabile, pentru oricine de pe planeta Pamant.
    Difera doar sectorul de viata in care se manifesta influentele si intensitatea manifestarii lor - asta si in functie de predispozitiile hartii natale.

    ceea ce facem noi aici este cumva similar orientarii turistice - ne uitam pe aceeasi harta, dar fiecare strabate un anumit traseu, intr-un anumit ritm - ca si cum fiecare isi coloreaza harta partial, pe zona care il intereseaza si isi stabileste un ritm de mers, ritm care asigura ca parcurgerea traseului se incadreaza in termenele programului comun.

    Mai dezbatem aici cred, am senzatia ca imi scapa ceva din explicatie.

    Anul 2013 a fost un an critic - si exista argumentare astrologica asupra careia revin daca doriti - pentru toata lumea, numai ca unii fie sunt "absenti" fie sunt pe faza, astfel ca nu observa dificultatea.

    Ceilalti, ne-am confruntat cu "ghinioanele" necesare pentru a vedea ce trebuie schimbat sau pentru a vedea la ce trebuie sa renuntam pentru a merge mai departe in ritmul optim.

    Eu consider ca nu exista nici ghinioane si nici coincidente, precum nici noroc.
    Este vorba doar despre interactiunea permanenta cu fluxul sincronicitatilor.
    Iar atitudinea noastra fata de noi si fata de viata noastra determina alegerile care determina apoi rezultatele.

    Noi schimbam acum un mod de a trai cu un alt mod de a trai - facem asta de ceva timp, de cativa ani; 2013 a fost momentul de cotitura si in continuare ne potrivim in noul format.

    Ideea cu sarpele si economia nu stiu sa o "potrivesc" acum, ma mai gandesc.
    Dar, sarpele simbolizeaza o anumita intelepciune, de care am avut mare nevoie anul trecut, apoi putem vorbi despre a aluneca printre provocarile care au fost din plin si care au avut rolul de a ne forta sa invatam sa alegem, sa discernem intre ce este si ce nu este important si valoros pt noi.
    Iar apa este simbolul intuitiei si cunoasterii - anul trecut chiar si conform astrologiei occidentale, apa ca element in astrologie a fost determinanta, am avut piramida pe semne de apa in iulie, si ne-am deschis capacitatile extrasensibile la maxim, urmand sa invatam sa le gestionam.
    Pentru ca acolo ajungem, pana la urma - la a folosi si zona de creier pe care inca nu am descifrat-o.
    anca
    The administrator has disabled public write access.
    Time to create page: 0.242 seconds
    Powered by Kunena Forum